Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Franią

W środę, 13 września w Hotelu Arche odbyło się spotkanie autorskie z poetą, prozaikiem oraz krytykiem literackim Arkadiuszem Franią. Rozmawiała z nim Beata Cichoń, która przybliżyła audytorium sylwetkę oraz twórczość autora.

Tak o środowym wieczorze opowiadał Arkadiusz Frania:

Będzie to rozmowa wokół najnowszego tomiku wierszy Kropka i kropla, który ukazał się w tym roku. Z tego co wiem to Pani Beata Cichoń przygotowała bardzo wnikliwe pytania, które na pewno uświadomią mi, o czym pisze. Ponieważ wydaje mi się, że twórcy najmniej wiedzą, o czym piszą i każda interpretacja osoby poza autorem jest interpretacją najlepszą.

Pisarz wyjaśnił również, w jaki sposób dzieli swoją twórczość oraz co jest dla niego najważniejsze:

Moja twórczość właściwie dzieli się na takie dwa skrzydła. Czyli poezja, która jest dla mnie najważniejsza, mimo że piszę z wiekiem coraz mniej, a druga to są prace krytyczno-litarackie, głównie o częstochowskich twórcach. Są to dwa główne nurty, chociaż mam też w dorobku dwie książki prozatorskie. Poezja, tak jak wspomniałem, jest najważniejsza, chociaż staram się pisać jak najmniej.

Co ciekawe, na kilka godzin przed wieczornym spotkaniem, Arkadiusz Frania za swoje wieloletnie zasługi na polu literatury, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości.

Więcej informacji na temat najnowszego tomiku wierszy znajdziesz w naszej rozmowie na antenie Radia Fiat.

EG
Fot: Radio Fiat

Skip to content