Kolejne Spotkanie z Pasją miało miejsce w ksiegarnio-kawiarni Niebo w mieście. Tym razem w piątek 13 września o swoich pasjach i nie tylko, opowiadała Aleksandra Anna Kowalska – poetka, malarka i muzyk. Skąd u niej tak szerokie zainteresowanie sztuką?:
– Skąd? Część to chyba wykształcone, bo jeśli mówimy o malarstwie, czy o grafice, to tutaj Liceum Plastyczne i studia. Natomiast poezja, wiersze, muzyka, to tylko i wyłącznie pasja, ale na tyle silna, i nad którą staram się pracować. A skąd? no chyba z góry, z nieba. I bardzo się cieszę, że to mam.
Artystka zdradziła również, czy któraś z dziedzin sztuki jest dla niej najważniejsza oraz czy te artystyczne pasje są dla niej sposobem na życie:
– No właśnie ja mam zawsze z tym problem, nigdy się nie mogę zdecydować, aczkolwiek biorąc pod uwagę ten wieczór z pasją doszłam do wniosku, że na ten moment czuję duży znak równości. Chcę opowiedzieć zarówno o malarstwie, o wierszach, o muzyce jako korelacji tych wszystkich sztuk w moim tworzeniu, w moim odczuciu, w moim obcowaniu ze światem.
W trakcie wieczoru autorskiego Aleksandra Kowalska zaprezentowała swoje talenty zarówno muzyczne, jak i poetyckie. Można było również podziwiać jej malarstwo. – To jest takie moje pragnienie – odpowiedziała na pytanie, czy chętnie dzieli się swoją twórczością. – Kilka lat temu, jak zaczęłam doświadczać tej swojej twórczości tych swoich darów, które otrzymałam to już wtedy wiedziałam, że one są mi dane po to, żeby obdarowywać inne osoby. Poza tym, jaka to byłaby dla mnie radość, gdybym nie mogła dzielić się tym z innymi?
Spotkanie z artystką poprowadziła Daria Jędras. Były rozmowy o sztuce, o inspiracjach i tym, jaka jest Aleksandra Kowalska prywatnie. Dodatkową atrakcją wieczoru był recital Magdaleny Michalak, córki Aleksandry Kowalskiej, której na gitarze towarzyszył Bartosz Sadlej. Spotkanie patronatem prasowym objęło Radio Fiat i portal czestochowskie24.pl

Tekst i foto: ZD

Skip to content