Ferie 2022 w Łazach

Województwa śląskie, lubelskie, łódzkie, podkarpackie i pomorskie 14 lutego, jako ostatnie, rozpoczynają zimową przerwę. W wielu miastach w tych województwach przewidziano szereg atrakcji dla wypoczywających dzieci i młodzieży.

O tym, co będzie się działo w Częstochowie już informowaliśmy. O ofercie placówek edukacyjnych i kulturalnych w Łazach mówi burmistrz Maciej Kaczyński:

Jak co roku przygotowujemy się do ferii w szkołach podstawowych na terenie naszej gminy. Chcemy żeby dzieci, które nie wyjeżdżają nigdzie na ferie, mogły spędzić czas w sposób ciekawy, bezpieczny. Dlatego przygotowaliśmy oferty przez Dom Kultury, Bibliotekę, budynek KTS-u, nasz Park Wodny „Jura”. Również szkoły w poszczególnych sołectwach, mieście.

„Ferie z pasją” zostały przygotowane w budynku KTS-u, dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Każde dziecko będzie mogło zostać np. malarzem, tancerzem, fotografem czy strażakiem. Z kolei MOK Łazy zaprasza na warsztaty aktorskie, taniec nowoczesny, ceramikę artystyczną, spektakle, zajęcia plastyczne oraz wspólne nagranie videoclipu. Jeśli ktoś chciałby ferie spędzić bardziej sportowo, atrakcje zapewnia Park wodny „Jura”. Dzieci z gminy Łazy będą mogły za darmo wejść na pływalnię oprócz tego przygotowano różne gry, zabawy, konkursy i naukę pływania. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łazy z filiami ma w planach m.in. Zimowy Pokój Zagadek, Akademia Sorobanu, warsztaty tworzenia magnesów, spotkania z filmem i teatrem.
Zajęcia będą prowadzone stacjonarnie z zachowaniem obostrzeń wynikających z sytuacji w całym kraju:

Realizacja tych naszych planów, będzie w dużym stopniu uzależniona od sytuacji pandemicznej. Jeżeli ta sytuacja będzie na tyle odpowiednia, aby te zajęcia mogły się odbyć, to oczywiście w ramach przestrzegania rygoru sanitarnego te zajęcia będziemy na pewno organizować. – dopowiada burmistrz.

Szczegółowe informacje o feryjnej ofercie na stronach informacyjnych poszczególnych instytucji.

 

KKO

Skip to content