II edycja darmowej szkoły rodzenia w Blachowni

Źródło: Szpital im. Rudolfa Weigla w Blachowni

W szpitalu im. Rudolfa Weigla w Blachowni zostanie przeprowadzona II edycja darmowej szkoły rodzenia. Po wielkim zainteresowaniu i sukcesie I edycji, położne z Blachowni zdecydowały się na kontynuację projektu. II edycja startuje już w sobotę 8 maja.

Szkolenie odbędzie się online. O szczegółach opowiada Marta Bełza, rzeczniczka prasowa szpitala w Blachowni:

Zaczynamy II edycję szkoły rodzenia online. Są to bezpłatne zajęcia dla wszystkich przyszłych mam z województwa śląskiego. A postanowiliśmy podjąć się tej dlatego że pierwsza edycja naszego programu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Okazało się bowiem, że w czasach pandemii ten dostęp do położnych na co dzień, na spotkaniach stacjonarnych jest bardzo utrudniony, a taka fachowa pomoc jest niezbędna. Jest wiele tematów, które tak naprawdę najlepiej jest rozstrzygnąć z profesjonalistkami i specjalistkami. Właśnie taką pomocą służą nasze położne ze szpitala im. Rudolfa Weigla w Blachowni, które nie tylko opowiadają o całym cyklu przygotowań do porodu a później także o całej akcji porodowej i o tym jak zajmować się dzieckiem w pierwszych miesiącach jego życia. Ale także na bieżąco odpowiadają na wszystkie pytania, które nurtują przyszłe mamy.

Ze szkolenia można się dowiedzieć m.in. jak nie przegapić pierwszych symptomów porodu, jak przechowywać krew pępowinową oraz jak zajmować się maluszkiem, żeby nie zrobić mu krzywdy.

Nasze zajęcia potrwają w cyklu 4-tygodniowym. Każde spotkanie odbywa się w sobotę o 9:00 rano i każde takie spotkanie potrwa półtorej godziny. Na koniec wszystkie mamy, które wyrażą taką chęć, otrzymają od nas pamiątkowy certyfikat w elektronicznej wersji […] ale dostają też od nas takie materiały merytoryczne, np. O tym jakie ćwiczenia stosować przed porodem. Jest to formuła formuła bardzo przydatna wszystkim przyszłym rodzicom, bo oczywiście zapraszamy również przyszłych tatusiów, którzy będą chcieli się włączyć i zachęcam do udziału.
– dodaje.

Jest to inicjatywa tym bardziej godna polecenia, że w dobie pandemii dostęp do szkół rodzenia jest mocno ograniczony. Żeby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy wysłać maila ze swoim imieniem i nazwiskiem na adres mailowy szkolarodzenia@scanmed.pl. Szkoła rodzenia startuje już od jutra.

RG

Skip to content