Ogólnopolskie Zawody Samolotowe

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Niespodzianki nie było, Bolesław radomski z Aeroklubu Pomorskiego potwierdził, że jest w wyśmienitej formie. Aktualny Mistrz Świata w Lataniu Precyzyjnym wygrał drugą konkurencję nawigacyjną Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Wacława Wieczorka i tym samym został zwycięzcą całych zawodów. Po dwóch konkurencjach, pierwszej nawigacyjnej i lądowaniach, prowadził z niewielką przewagą prowadził Krzysztof Skrętowicz z Aeroklubu Częstochowskiego, ale jak stwierdził popularny „Skrętek” jak się za bardzo chce to nie zawsze wychodzi. W sobotę popełnił zbyt dużo błędów, zajął piąte miejsce do radomskiego stracił 89 punktów i ostatecznie skończył zawody na drugim miejscu. Na koniec zawodów bardzo dobrze wypadł inny częstochowianin Marcin Skalik. Druga konkurencję nawigacyjną skończył na drugim miejscu, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej przesunął się z 11 na 7 miejsce. Trzeci w częstochowskich zawodach był Michał Wieczorek z Aeroklubu Krakowskiego, który po zawodach z charakterystycznym dla siebie spokojem stwierdził, że „…w końcu ktoś tego Radomskiego ugryzie.” Faworyt gospodarzy Janusz Darocha zmagania zakończył na 9 miejscu. Zawody rozegrano na zakończenie pierwszego w tym roku zgrupowania kadry narodowej. W sumie wystartowało w nich 29 pilotów, w tym Rosjanin Eduard Besedin, który zajął 23 miejsce.

źródło: fot. M. Braszczyński