Wielkie sprzątanie wokół ujęcia wody

Sprzatanie

W ramach kampanii „Sprzątanie Świata” uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Olsztynie, z Gimnazjum im. Kaspra Karlińskiego w Olsztynie oraz z Zespołu Szkół w Kusiętach wyruszyli w teren, aby posprzątać las w strefie ochrony ujęć wody, eksploatowanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz tereny przyległe do rezerwatu przyrody Sokole Góry, często odwiedzane przez turystów.

„Sprzątanie Świata” to międzynarodowa kampania mająca na celu zbiorowe sprzątanie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Odbywa się w trzeci weekend września. Po raz pierwszy zorganizowano ją w Australii w roku 1989, pięć lat później trafiła też do Polski.

W tym roku współorganizatorem akcji na terenie gminy Olsztyn oprócz władz samorządowych były też: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego Spółka Akcyjna w Częstochowie oraz Oddział PWiK w Olsztynie. Stąd miejsce akcji wybrano nieprzypadkowo: zbiórka uczestników miała miejsce przy ujęciu wody na ul. Mstowskiej. Uczniowie mieli okazję zwiedzić to miejsce, a ich przewodnikiem był Mariusz Minkina, kierownik Oddziału PWiK w Olsztynie. Odbyła się tu też edukacyjna prezentacja, której głównym tematem była woda, cele ustanawiania stref ochronnych jej ujęć oraz rola lasu w gospodarce wodnej. W rolę prelegenta wcielił się Dariusz Roszak, kierownik Ocrony Środowiska PWiK w Częstochowie.

Podczas pobytu na terenie należącym do Przedsiębiorstwa Wodociągowego częstowane były wodą z saturatora, serwowaną w czterech smakach.

Główną część programu, czyli sprzątanie lasu wokół ujęcia wody zakończyło pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Info: własne, UG Olsztynie

foto: UG Olsztyn

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content