Wybierz najlepszego nauczyciela

Fot. portalsamorzadowy.pl

Jeśli uważasz, że twój nauczyciel to prawdziwy pasjonat pracy, zagłosuj na niego w konkursie „Edukator Roku 2020”. Obecnie o tytuły walczy kilkaset osób, a dwie z województwa śląskiego znajdują się w czołówce z najwyższymi notami. Wszystko może się jeszcze zmienić, ponieważ zgłaszanie kandydatów jeszcze trwa.

Edukator Roku to ogólnopolski konkurs pod patronatem GovTech Polska, w którym nagradzani są najlepsi edukatorzy i nauczyciele wybierani przez uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. W tym roku nominacje przyznawane są w 7 kategoriach – mówi organizator Michał Gwiazdowski, General Manager na rynki Polski, Rosji i Rumunii w platformie edukacyjnej Brainly.

– W związku z naszym zasięgiem czujemy szczególną odpowiedzialność za edukację. Zdecydowaliśmy się dać społeczności szkolnej platformę, która pozwoli wyróżnić najwybitniejszych edukatorów w poszczególnych krajach. Polska to nasz matecznik i organizujemy tu już piątą edycję konkursu. Nominują społeczności szkolne. Uczniowie głosują na platformie edukatorroku.pl. Prosimy też o krótkie uzasadnienie wyboru. W tym roku nagrody przyznawane są w 7 kategoriach. Nagradzamy wybitnych edukatorów przedmiotów humanistycznych i ścisłych oraz dyrektora i rodzica. W tym roku nagradzamy także edukatora w dziedzinie ekologii oraz osobę, która najlepiej edukuje w zakresie kompetencji przyszłości.

Kandydatów do otrzymania tytułu „Edukator Roku 2020” zgłaszać można do 18 października.

– Mamy już kilkuset nominowanych osób. Już na tym etapie należy im pogratulować, ponieważ zostali wyjątkowo docenieni przez swoich uczniów. Pamiętajmy, że nadal można zgłaszać kolejnych kandydatów. Głosowanie zwykle jest dynamiczne do samego końca. Jury wyróżnia szczególnie ciekawe i dobrze uzasadnione nominacje.

Zwycięzcy konkursu otrzymają sprzęt elektroniczny, który stanowić będzie pomoc naukową w codziennej pracy. Ponadto laureaci kategorii ekologia oraz rozwój kompetencji przyszłości otrzymają wsparcie merytoryczne od patronów każdej z kategorii. Szkoły, w których pracują trzej nagrodzeni edukatorzy otrzymają czujniki jakości powietrza.

ABK