Wybór szkoły średniej coraz bliżej – dzień otwarty ZSCKR

Od piątku, 12 kwietnia do soboty, 13 kwietnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta w Dobroszycach, miał miejsce Dzień Otwarty dla uczniów szkół podstawowych, którzy zainteresowani byli poznaniem oferty dydaktycznej placówki.

Anna Wędzonka dyrektor ZSCKR, przedstawiła propozycję edukacyjną szkoły oraz podsumowała dni otwarte:

– Gościliśmy bardzo dużo uczniów z okolicznych szkół. Uczniowie dojeżdżali sami bądź z rodzicami. Dla chętnych oferowaliśmy również dojazd naszym środkiem transportu. W tym roku prowadzimy nabór na kierunkach technik architektury krajobrazu, weterynarii, żywienia i usług gastronomicznych oraz mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Ponadto prowadzimy nabór do branżowej szkoły pierwszego stopnia na kierunku kucharz oraz mechanik, operator pojazdów i maszyn rolniczych. Są to kierunki przyszłościowe, młodzież tak naprawdę chce mieć w tych czasach wyuczony fach w ręku. ten zawód fach. Technika i szkoły branżowe, wróciły do łask. Uczniowie, kończąc naszą szkołę oprócz tego, że mają zawód, kończą wiele kursów.

Jedna z uczennic Zespołu Szkół, zachęcała do podjęcia nauki na jednym z oferowanych kierunków:

– Moim zdaniem jest to bardzo dobra szkoła. Dostajemy bardzo dużo wiedzy, uczęszczamy na kursy. Mamy też różne wyjazdy, wycieczki. Szkoła składa się z dwóch budynków, internatu, mamy swoje zwierzątka. Uczniowie na lekcje weterynarii przynoszą swoje zwierzęta do badania. Z mechanizacji uczniowie naprawiają ciągniki. Mamy egzaminy zawodowe, do których przygotowujemy się przez wszystkie lata. Są praktyki zawodowe, które pozwalają nam zdobyć wiedzę. Jako uczennica trzeciej klasy bardzo polecam tę szkołę. Jest super atmosfera, bardzo mili ludzie oraz w porządku nauczyciele.

Młodzież, która obecnie uczęszcza do ósmych klas już niedługo stanie przed wyborem dalszego etapu swojej edukacji. Warto więc rozważyć ofertę edukacyjną ZSCKR.

EG
Galeria: Radio Fiat

Wybór szkoły średniej coraz bliżej – dzień otwarty ZSCKR

Skip to content