3 maja w Zajączkach Dużych odbył się XII Ogólnopolski Bieg Zajączkowski. W zawodach wystartowało prawie 200 zawodników wśród startujących startowała ekipa z Ukrainy. W rywalizacji szkół podstawowych na dystansie 800 m. rozgromiła rywalki JUSTYNA TREŚCIŃSKA kilka minut później w ślady koleżanki poszedł WIKTOR PĘKALA meldując się na pierwszym miejscu wśród chłopców. Gimnazjaliści ścigali się na dystansie 1000 m. Zacięty pojedynek stoczyli uczniowie gimnazjum z Piasku rzutem na taśmę wygrał ŁUKASZ DORS a tuż za mim był PATRYK KOŁEK. W młodszych kategoriach szkół podstawowych JULIA TREŚCIŃSKA zajęła drugie miejsce NIKOLA TREŚCIŃSKA czwarte a ANIA PĘKALA szóste. Popisowo zakończyli występ zawodnicy PODKOWY Janów w marszu Nordic Walking na dystansie 4 km. zabierając pełne podium. Wśród kobiet z nowym rekordem trasy wygrała DANUTA PALA – SKRZYPCZYK drugie miejsce zajęła IRENA PĘKALA a trzecie JUSTYNA TREŚCIŃSKA. Najlepszy wśród mężczyzn GRZEGORZ DORS ustanowił rekord trasy drugi był ŁUKASZ DORS, a trzeci PATRYK KOŁEK.