Polacy zdobyli złoto! Wszystko dzięki częstochowskim Lwom

W niedzielę 29 sierpnia, na łotewskim torze w Daugavpils, rozegrano finał żużlowych Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 23. W reprezentacji Polski znaleźli się dwaj zawodnicy Eltrox Włókniarza Częstochowa: Jakub Miśkowiak i Bartosz Smektala. Złoty medal zapewnili sobie biało-czerwoni, a najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Jakub Miśkowiak.

Swojej radości ze zwycięstwa polskiej reprezentacji, a przede wszystkim z sukcesów zawodników Włókniarza, nie kryje prezes klubu Michał Świącik: – Mogę powiedzieć, że radość jest ogromna! Aż dwóch zawodników Eltrox Włókniarza Częstochowa brało udział w finale, i to tylko w polskiej reprezentacji. To świadczy o tym, że trener kadry narodowej bardzo ufa naszym zawodnikom i tak naprawdę stanowimy trzon tej drużyny. To znowu świadczy o świetnym szkoleniu i scoutingu jaki prowadzą nasi klubowi specjaliści. Efekty tego widzimy na torach. Złoto jest nasze i to m.in. dzięki nam!

Polacy w Łotwie zdobyli 47 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem reprezentacji był junior Eltrox Włókniarza – Jakub Miśkowiak, zdobywca 13 “oczek”. Jednak jak zapewnia prezes Włókniarza, powodów do radości w klubie jest dużo więcej, ponieważ częstochowscy zawodnicy pokazali się kapitalnie także w reprezentacjach innych krajów. Jak zaznacza prezes Świącik, tak fenomenalne sukcesy kadry juniorów do lat 23 są zapowiedzią bardzo silnej kadry seniorów w najbliższych latach. Udział w mistrzostwach Europy jest nie tylko świetnym treningiem dla młodych żużlowców, ale stanowi idealną wręcz reklamę zdolności szkoleniowych samego klubu Eltrox Włókniarz Częstochowa.

Poza Jakubem Miśkowiakiem świetnie jeździli także drugi reprezentant Polski Bartosz Smektała, czy duński zawodnik Jonas Jeppesen. Wszyscy są żużlowcami klubu Eltrox Włókniarz Częstochowa.

Skip to content