Przedsmak PlusLigowych emocji w Częstochowie

Drużyna Exact Systems Hemarpol Częstochowa przygotowuje się do pierwszego sezonu w PlusLidze. Rola beniaminka rozgrywek nie jest łatwa, dlatego przygotowania są intensywne, tym bardziej, że w porównaniu z poprzednim sezonem, w drużynie znalazło się wielu nowych zawodników.

Zgranie nowych zawodników z tymi, którzy występowali w drużynie w latach ubiegłych nie jest procesem łatwym i krótkotrwałym, dlatego oprócz treningów wytrzymałościowych i rozwijających technikę ważne jest rozgrywanie sparingów. Między innymi o tym mówi prezes klubu Krzysztof Wachowiak:
– My te przygotowania do nowego sezonu rozpoczęliśmy dosyć wcześnie, ale to był zabieg celowy i przemyślany. Mamy sporo nowych zawodników, a więc teoretycznie czasu na zgranie potrzeba więcej. W tej chwili jesteśmy ponad miesiąc w treningu i przyszedł czas na mecze sparingowe. W ubiegłym tygodniu rozegraliśmy spotkanie z BBTS-em Bielsko-Biała, przed nami kolejne. W najbliższy piątek (15 września) nasz zespół udaje się do Katowic na sparing z GKS-em Katowice, natomiast w sobotę rozegramy mecz towarzyski z Aluronem Wartą Zawiercie w Krzeszowicach. To jest mecz charytatywny.

W trakcie okresu przygotowawczego drużyna rozegra jeszcze kilka spotkań kontrolnych z silnymi klubami. Takie emocje będziemy mogli przeżywać w Częstochowie już 20 i 21 września – w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4 odbędzie się V Memoriał im. Janusza Sikorskiego:
– Jednym z ważniejszych wydarzeń w okresie przygotowawczym jest Memoriał im Janusza Sikorskiego, naszego nieodżałowanego trenera, wychowawcy pokoleń młodych siatkarzy. W ten sposób chcemy mu oddać cześć i pamięć. Gramy w przyszłym tygodniu turniej, cztery zespoły, oprócz nas – Skra Bełchatów, Barkom Każany Lwów i VK Ostrava, a więc memoriał w obsadzie międzynarodowej. W pierwszym dniu mecze półfinałowe: Bełchatów z Lwowem, a w drugim meczu spotkamy się Ostravą. W międzyczasie planujemy też prezentację naszej drużyny.

Później częstochowianie wezmą udział jeszcze w dwóch turniejach przedsezonowych (29-30.09 Lublin oraz 7-8.10 Nysa) i zmierzą się z Jastrzębskim Węglem (4.10). Cykl przygotowawczy zakończy mecz kontrolny, który rozegrany zostanie na tydzień przed pierwszą ligową kolejką z PSG Stalą Nysa (14.10). Błękitno-granatowi sezon 2023/24 zainaugurują 23 października domowym meczem ze Ślepskiem Malow Suwałki.

Skip to content