Skra po pierwsze zwycięstwo w tym roku

Konfrontacja z drugą drużyną Lecha Poznań zbliża się wielkimi krokami. W sobotę, 2 marca Skra Częstochowa na własnym boisku rozegra spotkanie z rezerwami Lecha Poznań w ramach 22. kolejki eWinner 2. Ligi. Na pewno nie będzie to łatwy mecz dla podopiecznych Konrada Geregi, którzy nigdy nie pokonali rezerw ośmiokrotnego Mistrza Polski.

W ostatnim spotkaniu Skra poniosła pierwszą porażkę w tym roku. Skrzaty musiały uznać wyższość Olimpii Elbląg. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla gości. Rzecznik Skry Częstochowa, Bartłomiej Jejda podkreśla, że motywacja zawodników z Częstochowy po zeszłotygodniowej porażce będzie bardzo duża, aby zainkasować komplet punktów i pierwszy raz w tym roku zwyciężyć w ligowych rozgrywkach:
– Bez wątpienia będziemy świadkami interesującego pojedynku, tym bardziej że obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli, a w pierwszym pojedynku padł remis 1:1. Można powiedzieć, że czeka nas starcie młodości z młodością, bowiem rezerwy ekstraklasowego Lecha złożone są z młodzieżowców, wspartych kilkoma doświadczonymi graczami, natomiast Skra należy do najmłodszych drużyn w drugiej lidze. Skrzacy wyjdą na murawę z jasnym celem, pierwsze wiosenne trzy punkty i właśnie z takim nastawieniem przez cały tydzień pracowali.

W zeszłej rundzie Skra cechowała się wysokim pressingiem oraz ofensywną grą, jak zapewnia Jejda zespół z Częstochowy nadal pracuje nad tym, aby to się nie zmieniło:
– Jeśli chodzi o przygotowania oczywiście sztab szkoleniowy przyglądał się ekipie Lecha Poznań. Jednak biorąc pod uwagę, że wracamy do domu, wracamy na Loretę, gdzie te warunki będą zupełnie inne niż w Elblągu, myślę, że przede wszystkim będziemy grali swoją piłkę ofensywną, z wysokim pressingiem i jednym słowem atrakcyjną dla oka. Na pewno nie musimy pracować nad sferą mentalną, ponieważ mecz w Bytomiu udowodnił, że właśnie ambicja jest. Coś, co będzie charakteryzowało naszą drużynę i przez jesień to DNA Skry w ogóle się nie zmieniło.

Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 16:30. Skra po 21 spotkaniach zajmuje jedenastą lokatę w tabeli z dorobkiem 28 punktów. Rezerwy ekstraklasowicza mają jedno oczko więcej plasując się na 10 pozycji w tabeli.

PJU

Skip to content