370 wykroczeń drogowych – podsumowanie weekendu

Przedostatni weekend kwietnia upłynął częstochowskim funkcjonariuszom na ciężkiej pracy. Zakończenie tygodnia przyniosło służbom liczne przypadki wykroczeń.

Działania policji w Częstochowie w ciągu ostatnich 3 dni podsumowała asp. sztab. Barbara Poznańska – oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

– W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wyjeżdżali do skutków 35 kolizji drogowych. Ujawnili 370 wykroczeń drogowych, przy czym 5 z nich straciło swoje uprawnienia za przekroczenie dozwolonych limitów prędkości o 51 km na godzinę w obszarze zabudowanym. Stróże prawa ponadto zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących i 3, którzy kierowali nie mając w ogóle do tego uprawnień.

Na leniwy weekend nie mogli liczyć pracownicy Straży Miejskiej. Swoje interwencje z końcówki zeszłego tygodnia przedstawił rzecznik prasowy Artur Kucharski:

– Dyżurni Częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie minionego weekendu 105 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców miasta. Najwięcej w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło wykroczeń drogowych. Było to 30 zgłoszeń. Na drugim miejscu dominowały przypadki zakłócenia spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Były to 22 zgłoszenia. W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu do spraw monitoringu wizyjnego przeprowadzili 13 obserwacji, które wymagały interwencji. pozostałe 2 zdarzenia zostały przekazane do realizacji innym służbom. Strażnicy Miejscy oprócz telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców, podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej. W minioną niedzielę strażnicy zabezpieczali zlot motocyklistów, który odbył się na Jasnej Górze, a także zabezpieczali zwożenie kart wyborczych z obwodowych komisji wyborczych do Urzędu Miasta. Natomiast w piątek strażnicy ujęli mężczyznę, który wyrzucał odpady przy kontenerze na odpady zielone. Przy ujęciu pomogła tzw. fotopułapka.

O tragicznym zdarzeniu w ciągu ostatniego weekendu mogą powiedzieć częstochowscy strażacy. Swoje działania podsumował Zastępca Naczelnika Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego KM PSP w Częstochowie, mł. bryg. Paweł Liszaj:

– W miniony weekend strażacy szczęśliwie interweniowali tylko 24 razy. Wśród tych zdarzeń było 5 pożarów, w tym pożar suchej trawy w miejscowości Kruszyna oraz 17 miejscowych zagrożeń. Jednym z miejscowych zagrożeń było niestety wyłowienie zwłok mężczyzny ze zbiornika wodnego w miejscowości wyrazów gmina Blachownia.

Lepsza pogoda sprawia, że na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów. Pamiętajmy zatem o rozwadze na drodze, a także zasadzie ograniczonego zaufania.

WS

Skip to content