Dla tych, którzy marzą o piłkarskiej karierze. Dzień Małego Piłkarza z naborem do drużyny Rakowa Częstochowa

Najmłodsi fani piłki nożnej mieli okazję pokazać swoje umiejętności na boisku. 20 czerwca, na Miejskim Stadionie Raków, odbył się Dzień małego Piłkarza, który został połączony z naborem do drużyny.

Poczynania uczestników na boisku były obserwowane przez trenerów najmłodszych drużyn Rakowa Częstochowa. Kamil Korbel, trener akademii Rakowa Częstochowa prowadzący rocznik U8, mówi o celach tej akcji:

Celem tego wydarzenia jest oczywiście poszukiwanie młodych talentów, którzy mogliby zasilić szeregi naszej akademii. Również chodzi o promowanie zdrowego trybu życia wśród najmłodszych i zachęcanie ich do aktywności fizycznej. Wychodzimy z inicjatywą do młodych. Chcemy też przybliżyć naszą pracę i pokazać jak pracujemy z młodzieżą. Zachęcamy wszystkich do tego aby zapisywali się i chętnie uczestniczyli w treningach w naszej akademii.

W naborze mogły brać udział dzieci z roczników 2014-2016. Być może to właśnie oni zasilą w przyszłości szeregi pierwszej drużyny z Częstochowy. Na uczestników czekały także różne gry i zabawy, które miały urozmaicić ten dzień.

Szkółka Rakowa Częstochowa to jedna z lepszych akademii piłkarskich w Polsce. Przyszli młodzi piłkarze chcieli się więc pokazać z jak najlepszej strony.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 15.00. Była to szansa dla dzieci marzących o zostaniu w przyszłości piłkarzem.

WB