Do Częstochowy wróciła Przedszkoliada

Przedszkoliada już po raz piąty promowała aktywność ruchową jako zdrową i bezpieczną formę spędzania wolnego czasu. Po pięcioletniej przerwie do Częstochowy wróciła impreza poświęcona najmłodszym. Wydarzenie miało miejsce w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej.

Głównym organizatorem zabawy był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Częstochowie, którego dyrektor Barbara Jura opowiadała nam o wydarzeniu:
– Przedszkoliada ma promować zdrowy styl życia, ma promować zdrową rywalizację, ale też wykorzystać tą naturalną potrzebę ruchu dla dzieci sześcioletnich. Stąd pomysł na tę Przedszkoliadę. To nie tylko rywalizacja, ale to też uczenie dzieci pewnych zasad i reguł, jakie obowiązują w sporcie. Również podczas wydarzenia, w związku z współpracą z Miejską Komendą Policji, organizujemy takie konkursy dotyczące bezpieczeństwa. Więc przy okazji dzieci uczą się również zasad odpowiedniego zachowania oraz bezpiecznego zachowania.

Barbara Jura odniosła się także do wcześniejszych edycji podkreślając, że najmłodsi bardzo dobrze wspominali uczestnictwo w wydarzeniu:
– Pandemia przerwała nam na parę lat organizację Przedszkoliady, natomiast z poprzednich edycji wiem, że dzieci po prostu były zachwycone. Fantastycznie brały udziały we wszystkich konkurencjach. Oczywiście nagrodą dla każdego uczestnika był medal. To było takie trofeum, które niosły z dumą do domów. Myślę, że taka informacja zwrotna, jaka do nas docierała to, że dzieci były szczęśliwe samą akcją, samymi zawodami, ponieważ mogły się naprawdę wyszaleć, a jednocześnie wracały pełne endorfin i nagród.

Impreza rozpoczęła się defiladą. Dzieci, które brały udział w przedszkolnej olimpiadzie, rywalizowały ze sobą także w przeróżnych konkurencjach sportowych, o których mówi Małgorzata Banaś, nauczycielka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3:
– W formie wyścigów rzędu, proste konkurencje, bo każde dziecko prezentuje inny poziom sprawności, tak żeby nie było problemów, nie było jakichś rozczarowań. Więc proste konkurencje oparte o biegu, skoku, rzucie woreczkiem, piłką, bieg, slalomem, najprostsza forma ruchu. Dzieci potrzebują ruchu, więc ta współpraca jest jak najbardziej, bardzo efektywna. Dzieci są zaangażowane. Tutaj nie ma problemu. Im wcześniej zaczynamy wdrażać dzieci do aktywności ruchowej, tym lepiej. Tutaj mamy bardzo dobry narybek do tego, żeby potem przez całe życie dbać o swoją sprawność.

Ewelina Adamowska, nauczycielka z Przedszkola nr 9, zaznaczyła że takie wydarzenia są bardzo ważne, ponieważ uczestnictwo w nich wpływa pozytywnie na zdrowie naszych pociech:
– Reprezentujemy Przedszkole nr 9. Uwielbiamy takie uroczystości. Praktycznie nie opuściliśmy ani jednej Przedszkoliady, zdobywając też miejsca pucharowe. W związku z tym dzieci bardzo chętnie uczestniczą w wydarzeniu i traktujemy to naprawdę na serio, jako sport, który wpływa między innymi też na zdrowie dzieci.

A jak sami uczestnicy oceniają Przedszkoliadę:
Większość z dzieci była bardzo zadowolona z uczestnictwa w zawodach i całej imprezie.

Za udział w wydarzeniu każdy uczestnik w nagrodę otrzymał medal. Były także dodatkowe nagrody m.in. gry planszowe, które otrzymywały przedszkola z najlepszymi wynikami podczas konkurencji.

Do Częstochowy wróciła Przedszkoliada

Skip to content