Druga tura wyborów samorządowych. Bez zmiany prezydenta w Częstochowie. W powiecie bez żadnej reelekcji!

W Częstochowie urząd prezydenta miasta przez kolejną kadencję będzie piastował Krzysztof Matyjaszczyk. W wyniku drugiej tury głosowań nastąpiły zmiany w Blachowni, Mykanowie, Poczesnej, Rędzinach, Dąbrowie Zielonej, Konopiskach, Kruszynie oraz Lelowie. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że w niedzielnej dogrywce żaden z kandydatów w powiecie częstochowskim nie uzyskał reelekcji.

Znamy rozstrzygnięcia z powiatu oraz przybliżone wyniki z Częstochowy, według których można określić prawdopodobieństwo końcowego rezultatu drugiej tury wyborów samorządowych.

W Częstochowie urząd prezydenta utrzymał Krzysztof Matyjaszczyk, który zdobył niespełna 58% poparcia. Kontrkandydatka z Prawa i Sprawiedliwości – Monika Pohorecka uzyskała nieco ponad 32 tysiące głosów, co przełożyło się na 42-procentowy rezultat.

W Blachowni urzędująca burmistrz – Sylwia Szymańska, zmierzyła się z Cezarym Osińskim. Wybory wygrał Osiński, który w pierwszej turze uzyskał zaledwie cztery głosy więcej od urzędującej burmistrz. Wynik to 53,27% do 46,73%.

W Mykanowie zwycięstwo odniósł Dariusz Pomada, który pokonał Annę Dziewior, uzyskując 57,76% poparcia.

Mieszkańcy Poczesnej postanowili, że nowym wójtem został Artur Sosna, który wyprzedził Justynę Wilk.

W Rędzinach przegrał ubiegający się o reelekcję Paweł Militowski. Jego miejsce na stanowisku wójta zajmie Adam Jaruga, który uzyskał 67,37% poparcia.

Nową wójt w Dąbrowie Zielonej została Joanna Sokolińska, która zdobyła 51,13% głosów.

Artur Brędzel wygrał drugą turę wyborów w Konopiskach. Kandydat uzyskał nieco ponad 65% poparcia.

Ciekawa sytuacja miała miejsce w Kruszynie, gdzie różnicą zaledwie 24 głosów wygrała Joanna Zasępa, która wyprzedziła Tomasza Maja.

W Lelowie dużą przewagę zdobyła Renata Samek, która miała niemal 68% poparcia.

Pełne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych są dostępne na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

NB

Skip to content