Gorące jak słońce… wspomnienia z wakacji z Archikatedrą

Słońce, plaża, szum fal, piękne zabytki… mnóstwo uśmiechów i dobrej zabawy. Tak można podsumować wakacje w Łazach, zorganizowane dla dzieci ze Starego Miasta przez Archikatedrę Świętej Rodziny we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 35.

Wikariusz parafii Świętej Rodziny, ks. Łukasz Sakowski zdradził, że inicjatywę udało się zrealizować dzięki ludziom, którzy okazali dobre serca podczas festynu archikatedralnego:

– W dniach od 18 do 21 lipca dzieci i młodzież z Archikatedry Świętej Rodziny i dzielnicy Stare Miasto wyjechała na 4-dniowe kolonie nad morzem. Na początku czerwca udało się zorganizować drugi festyn rodzinny pod hasłem „Wytańcz dzieciom wakacje”. Ten festyn odbył się z udziałem naszej parafii i zaprzyjaźnionej z nią pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 35 przy ul. Ogrodowej. Udało się te wakacje wytańczyć i zebrać pieniądze na wakacyjne kolonie nad morze dla dzieci i młodzieży.

Ks. Sakowski zauważył, że sam festyn stanowił największy krok w kierunku realizacji dziecięcych marzeń. W wydarzeniu brało również udział Radio Fiat:

– Jak ludzie się pojawią na festynie to zawsze uda się zebrać dofinansowanie i zabrać więcej uczestników na kolonie. Organizacja festynu to zawsze pierwszy krok, potem promocja tego wydarzenia w archikatedrze, SP 35, na fanpage’u archikatedry, Ministrantów Archikatedry oraz na plakatach z danymi kontaktowymi. Więc to jest długi proces. Już teraz zapraszamy na przyszły rok na wakacyjny wyjazd oraz na zimowisko planowane na ferie zimowe.

Duchowny podkreślił, że dla wielu dzieci było to wyjątkowe doświadczenie – z różnych przyczyn:

– Wiele dzieci pojechało na wakacje i zobaczyło Bałtyk po raz pierwszy w życiu. Nasza dzielnica jest trudniejszą z racji sytuacji finansowej, która uniemożliwiała rodzinom zorganizowanie wyjazdu. Stąd udało się po raz drugi wyjechać na letni wypoczynek i poznać kawałek świata.

Igor Mesjasz, lektor z archikatedry zwrócił uwagę, że podczas wyjazdu wszyscy uczestnicy integrowali się, zawierali też nowe przyjaźnie:

– Najlepszy na takich wyjazdach jest fakt tworzenia fajnej wspólnoty. Dzieciaki jadą same bez rodziców, większość z nich chodzi do SP 35, a reszta z całej dzielnicy Stare Miasto. Ciekawym doświadczeniem jest nawiązywanie nowych znajomości na początku, by po 4 dniach wszyscy stali się dobrze zgraną wspólnotą – wspierającą, pomagającą i wspólnie spędzającą czas.

W wakacjach wzięło udział 62 dzieci. Oprócz kąpieli w morzu, uczestnicy jeździli konno, oglądali zachody słońca, ale też dryfujące statki, latarnię morską oraz urokliwe kamieniczki i molo…

LN

Fot.: Archikatedra Świętej Rodziny

Gorące jak słońce… wspomnienia z wakacji z Archikatedrą

Skip to content