Kolejny konwój wyruszy za tydzień – można wesprzeć zbiórkę darów

We wtorek 12 kwietnia na Ukrainę wyruszy kolejny konwój humanitarny, tym razem będzie się składał z trzech samochodów. W dalszym ciągu można wspierać zbiórkę darów. Organizatorzy apelują o dzielenie się głównie żywnością o długim terminie spożycia.

Jeden z punktów zbiórkowych będzie zorganizowany w kawiarni Niebo w Mieście. Do zaangażowania w przygotowanie konwoju zachęca s. Milena ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa:

Już po raz kolejny otwieramy nasze serca dla braci i sióstr z Ukrainy. W kawiarni Niebo w Mieście mamy swój kącik ofiarnych serc. Kącik dla tych, którzy chcą się podzielić skrawkiem własnego serca i którzy rozumieją sytuację Ukrainy. Bardzo prosimy o żywność do kawiarni Niebo w mieście – żywność długoterminową. Będziemy ją zbierali włącznie z niedzielą.

S. Milena i Anna Korzec w Niebie w Mieście| Fot. Archiwum Radia Fiat

S. Milena nie kryje podziwu dla zdolności mobilizacyjnych Częstochowy, której mieszkańcy bardzo intensywnie zaangażowali się w przygotowywanie pomocy dla miast partnerskich na Ukrainie:

Częstochowa już wielokrotnie zdawała egzamin, kiedy chodziło o pomoc drugiemu człowiekowi. Już teraz jesteśmy za wszystko bardzo wdzięczni. Za Wasz trud, za Waszą ofiarność, za zrozumienie.

Zbiórka artykułów spożywczych w kawiarni Niebo w Mieście potrwa do niedzieli 10 kwietnia. Przypominamy, że dzień wcześniej, w sobotę 9 kwietnia o godz. 18:00 odbędzie się tam koncert charytatywny dla lwowskiego szpitala neonatologicznego. Wydarzenie to będzie okazją do wsparcia również zbiórki żywności.

Skip to content