Kolejny odcinek “gierkówki” udostępniony dla ruchu

Nie tak dawno Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie poinformował, że w związku z finalizacją prac przy budowie nowej al. Wojska Polskiego udostępniony dla ruchu został fragment DK-91 (kierunek południowy) od al. Jana Pawła II do zjazdu na teren Galerii Jurajskiej i innych obiektów handlowych położonych w tym rejonie. Od dzisiaj (22 grudnia) ma zostać udostępniony dla ruchu kolejny odcinek tej arterii.
– W piątek (22.12) w godzinach przedpołudniowych udrożniony dla ruchu zostanie kolejny fragment nowej al. Wojska Polskiego w Częstochowie! – mówi Maciej Hasik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie. – Dzięki temu będziemy mogli się poruszać odcinkiem „gierkówki” od al. Jana Pawła II do ul. Legionów w obu kierunkach. Drożne stanie się także skrzyżowanie z ul. Legionów z rondem pod obiektem mostowym. Aktywny pozostanie zjazd na tereny handlowe i uruchomiony zostanie także wyjazd z nich. Tym samym odblokowany zostanie wjazd i wyjazd z Zawodzia-Dąbia przez DK-91. Równocześnie przestanie obowiązywać uciążliwy objazd przez ulice Złotą i Srebrną i wróci pierwotna organizacja ruchu, gdzie to ul. Mirowska jest ulicą z pierwszeństwem. Przejazd al. Wojska Polskiego w kierunku południowym będzie odbywał się poprzez nawrotkę w al. Jana Pawła II z uwagi na to, że włączenie i dalszy ruch na udrożnionym odcinku odbywać się będzie wciąż jednym pasem. Przejazd w ciągu al. Wojska Polskiego w kierunku północnym będzie odbywał się bez konieczności dodatkowych manewrów. Zachowajmy ostrożność i patrzmy na znaki informujące o czasowej organizacji ruchu.
Co prawda udostępnienie dla ruchu kolejnego odcinka al. Wojska Polskiego cieszy, ale i tak kierowcy w Częstochowie czekają na zakończenie wszystkich prac na „gierkówce” i koniec uciążliwych korków i objazdów, które od kilku lat są zmorą naszego miasta. Czy zgodnie z obietnicami uda się to zrealizować z końcem roku? Przekonamy się już wkrótce.

Skip to content