Kolizje, pożary, wandalizm – weekendowa codzienność służb

Fot. Radio Fiat

Kolejny mijający weekend to kolejne podsumowanie pracy służb odpowiadających za bezpieczeństwo w Częstochowie i powiecie. Od piątku do niedzieli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wyjeżdżali 34 razy do skutków kolizji drogowych, do których doszło w miniony weekend na terenie miasta i powiatu.

Szczegóły weekendowych interwencji przedstawia asp. szt. Barbara Poznańska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowskie.

– Podczas działań policjanci odnotowali 309 wykroczeń drogowych, ujawnili też pięciu nietrzeźwych, pięciu kierowców straciło uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 51 km/h. Mundurowi zabezpieczyli również 16 dowodów rejestracyjnych, głównie za zły stan techniczny pojazdów – mówiła asp. szt.

W miniony weekend na terenie Częstochowy i powiatu powstało 56 zdarzeń wymagających interwencji strażaków. – Prowadzone działania obejmowały m.in. gaszenie dziewięciu pożarów, usuwaniu skutków 39 miejscowych zagrożeń oraz wyjazdy do ośmiu fałszywych alarmów – poinformował mł. bryg. Paweł Liszaj, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie i dodał: – Aż 13 interwencji stanowiło usuwanie gniazd os i szerszeni, ponieważ lato to czas wzmożonej aktywności tych owadów. Przypominamy, że obowiązek usuwania gniazd takich owadów spoczywa na właścicielach lub zarządcach budynków. Jeśli wyjazd strażaków w tym przypadku będzie nieuzasadniony, strażacy zgodnie ze wskazaną procedurą działań zabezpieczą teren, ewakuują osoby z obiektu i nakażą zgodnie z prawem budowlanym zapewnienie bezpiecznego użytkowania obiektu właścicielowi lub zarządcy.

Dyżurni Straży Miejskiej przyjęli w ciągu ostatnich trzech dni 135 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców miasta.

– Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych (było to 61 zdarzeń). W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 16 obserwacji, które wymagały interwencji służb. 12 interwencji zrealizowali strażnicy. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej – mówił Artur Kucharki, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie.

W miniony weekend funkcjonariusze zabezpieczali kilka wydarzeń plenerowych, które miały miejsce w Częstochowie. Jedną z nich była Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę.

BNO

Skip to content