Zbiórka dla Grzegorza Sakowskiego nadal trwa. Mężczyzna cierpi na niedowład czterokończynowy, spowodowany tragicznym wypadkiem. Szansą powrotu do zdrowia jest obecnie kosztowna rehabilitacja.

Problemy Grzegorza Sakowskiego zaczęły się w listopadzie 2019 roku. W czasie wykonywania obowiązków zawodowych mężczyzna przygnieciony został tylną klapą naczepy samochodu ciężarowego, która ważyła ponad 300 kg. – Wypadek uniemożliwił tacie normalne funkcjonowanie – mówi syn mężczyzny Kacper Sakowski:

– Tak naprawdę tata miała w życiu tylko jeden cel – pragnął, aby niczego nam nie brakowało. Chciał, abyśmy mieli dogodne życie. Teraz to on potrzebuje naszej pomocy, a my zrobimy dla niego wszystko. Cudem przeżył i wraca do zdrowia dzięki rehabilitacji.

Środki na leczenie Grzegorza Sakowskiego zbierane są od wielu miesięcy, jednak uzbierana kwota nadal nie jest wystarczająca. Aby pokryć obecne koszty rehabilitacji, a także dostosowania domowej łazienki do potrzeb osoby niepełnosprawnej, rodzina potrzebuje prawie 120 tys. zł. Do włączenia się w akcję wsparcia zachęca Igor Mesjasz, jeden z twórców grupy facebookowej „Pomoc dla Grzegorza Sakowskiego”:

– Staram się prowadzić tę grupę pomocy. Na początku zaangażowałem się w tę inicjatywę dzięki ks. Łukaszowi Sakowskiemu, który opowiedział mi o swoim bracie. Chciałem więc w jakiś sposób wesprzeć tę rodzinę. Jestem otwarty na pomocy tym, których spotkała w życiu trudna sytuacja.

Pierwsza grupa, prowadzona na Facebooku, założona została już w grudniu ubiegłego roku. Teraz – dzięki ludziom dobrej woli – coraz bardziej się rozrasta. Każdy, kto chciałby włączyć się w akcję pomocy może to zrobić m.in. poprzez różne licytacje:

– W naszej walce o zdrowi Pana Grzegorza bierze udział wiele osób dobrego serca, którym serdecznie dziękuję. Na początku grudnia bieżącego roku rozkręciliśmy grupę pomocy na nowo. Zaczęliśmy szukać nowych członków, zapraszać kolejne osoby. Organizujemy licytacje i losowania, w których bierze udział coraz więcej osób.

Leczenie Grzegorza Sakowskiego można również wesprzeć, poprzez wpłatę na portalu Siepomaga.

ABK

Skip to content