Paweł Gusiew to 42-letni mieszkaniec Częstochowy, mąż i ojciec trójki dzieci, u którego w 2019 roku wykryto kardiomopatie przerostową. To nieuleczalna choroba serca, która w konsekwencji wymusza jego przeszczep.

Niewydolność serca prowadzi do wielu chorób współistniejących i ogólnego ograniczenia w wielu aspektach życia, w tym pracy. A ta jest niezbędna do zapewnienia pieniędzy na leczenie i odpowiednią dietę. Aby pomóc Pawłowi, na stronie zrzutka.pl zorganizowano zbiórkę pieniędzy, które umożliwią mu dalsze leczenie.

– Zarówno z Pawłem, jak i jego żoną – Julką znamy się od wielu lat. Byli oni zaangażowani m.in. w śpiewanie w Kościele Rektorackim. O jego chorobie wiedziałem od kilku lat, w zasadzie, odkąd zaczęły się jego problemy ze zdrowiem. Potrzeby finansowe przez cały czas były i są duże, ponieważ Paweł boryka się z wieloma problemami. Jest to wada serca wymagająca przeszczepu. Niestety, ze względu na zły stan zdrowia nie jest on teraz możliwy. Z czasem ukazały się kolejne problemy wynikające z tej wady, takie jak kłopoty z odżywianiem. Pojawił się także guz na trzustce – mówił Dariusz Madejski, zachęcając do zbiórki.

Obecnie Paweł przebywa w Bytomiu, gdzie miał przeprowadzony zabieg, który umożliwi mu odżywianie się kroplówkami. Jak dodaje Dariusz Madejski, to także wiąże się z kolejnymi kosztami.

– Choroba się pogłębia, ponieważ Paweł bardzo długo szukał lekarzy i diagnostyków, którzy byliby w stanie rozpoznać kolejne etapy tej choroby. Przez ten czas oczekiwania i szukania lekarzy ten stan zdrowia niestety się nie polepszał. Obecnie trafił na specjalistów, którzy widzą szansę na kontynuowanie leczenia. Aby podjąć teraz kolejne leczenie, stan zdrowia Pawła musi się poprawić – dodał Dariusz Madejski.

Każdy z nas może okazać finansowe wsparcie na stronie zrzutka.pl. Liczy się każdy gest, także udostępnienie zbiórki na swoim profilu społecznościowym.

BNO

 

Skip to content