Prace przy nowej estakadzie – nadchodzi tydzień sporych utrudnień

Częstochowski plac budowy, który swoim obszarem zdaje się obejmować całość miasta (wraz z okolicami), tym razem da się we znaki kierowcom na południu miasta. Chodzi o rozpoczęcie prac na relatywnie krótkim odcinku w sąsiedztwie Alei Wojska Polskiego. Od poniedziałku 27 lutego przez cały tydzień zamknięty będzie ciąg ulicy Zesłańców Sybiru pomiędzy ulicą Olszową, a ulicą Cisową, na fragmencie kilkudziesięciu metrów. I chociaż brzmi to niegroźnie, poranne utrudnienia jakie przywitały częstochowian dowodzą, że rozmiar prowadzonych prac nie ma znaczenia.

Dokładniejszych informacji nt. zamknięcia ruchu dla samochodów oraz zmiany kursowania autobusów MPK udziela Maciej Hasik, rzecznik prasowy częstochowskiego Miejskiego Zarządu Dróg: – Za wykonawcą budowy nowej al. Wojska Polskiego w Częstochowie informujemy, że z powodu prac odwodnieniowych od dn. 27.02 (poniedziałek) do 6.03 (w kolejny poniedziałek) na krótkim odcinku w ciągu ul. Zesłańców Sybiru pomiędzy ul. Olszową, a ul. Cisową na fragmencie kilkudziesięciu metrów zostanie zamknięty ruch. Tym samym niemożliwy będzie przejazd z ul. 11 listopada do ul. Bohaterów Katynia w obu kierunkach. Zamknięcie objedziemy przez ul. Jesienną. W ślad za informacją uzyskaną od Wydziału Inżynierii Miejskiej i Kontroli UM przekazujemy jednocześnie, że wyznaczone zostały objazdy dla autobusów MPK linii nr: 32, 35, 53, 58, 65, 68 i 100. Szczegóły m.in. na stronie www.live.mpk.czest.pl Po 6 marca wróci przejezdność w ciąg ul. Zesłańców Sybiru, a w ślad za tym komunikacja miejska na swoje dotychczasowe trasy w tej części miasta.

Kolejny etap prac będzie miał miejsce także na rakowskiej Estakadzie, chociaż tym razem mieszkańcy nie powinni spodziewać się większych problemów w poruszaniu się – to przynajmniej obiecują miejscy urzędnicy: Jednocześnie wykonawca poinformował, że w najbliższych dniach przystępuję do dalszego etapu budowy nowego wiaduktu w miejscu starej estakady. Prace będą wiązały się z czasowym przekładaniem ruchu w ciągu al. Pokoju i ul. Jagiellońskiej w obu kierunkach z jednej jezdni na drugą (analogicznie jak wtedy, kiedy osadzono konstrukcję), nie będzie to jednak miało wpływu na płynność ruchu, bo ten zostanie na każdym etapie prac utrzymany. Bez zmian na razie ma pozostać także ruch tramwajowy. O kolejnych postępach i zmianach na budowie poinformujemy w odrębnych komunikatach,. Przepraszamy za utrudnienia!

Niestety, mimo informacji udzielonych przez urzędników, częstochowianie zostali dzisiaj rano przywitani sporymi korkami na południu miasta. Największe utrudnienia dotyczą obecnie ulicy 11 Listopada, a dzięki dzięki wiadomościom nadesłanym przez kierowców wiemy, że podobna sytuacja ma miejsce na ulicy Orkana oraz ulicy Jesiennej. Jak pisze jeden z mieszkańców: „ludzie próbują uciekać w boczne uliczki, typu Olszowa, ale robi się jeszcze gorszy młyn”. Z tego powodu zalecamy w tym tygodniu omijać tę część Częstochowy.

Skip to content