Progres Project 42-200 Mistrzem Amatorskiej Ligii Siatkówki

W ubiegły piątek w Hali Sportowo-Widowiskowej „Polonia” odbyły się ostatnie, decydujące spotkania ALS w sezonie 2023/2024.

W spotkaniu o trzecie miejsce CS PSP dopełniła formalności, pokonała VB Ecoport 2:0 i sezon zakończyła z brązowym medalem.
W wielkim finale kwestia mistrzowskiego tytułu rozstrzygnęła się już w pierwszym secie. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu finałowym Progres Projekt pokonał Majkon Mykanów 2:0 i w drugim pojedynku wygranie jednego seta gwarantowało Projektowi złote medale. Mobilizacja i dobra dyspozycja tego dnia przyniosły upragniony efekt, bo po zwycięstwie w pierwszej partii 25:19 zawodnicy Progresu Projekt odtańczyć już mogli na środku boiska zdobyte mistrzostwo.
W dalszej części spotkania na parkiecie pojawili się zawodnicy rezerwowi aktualnego już mistrza i ostatecznie ostatni pojedynek sezonu 2023/2024 zakończył się zwycięstwem Mykanowa w stosunku 2:1.

Po spotkaniu finałowym odbyła się ceremonia podsumowująca rozgrywki. Najlepsze drużyny całego sezonu otrzymały z rąk prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Marcina Świtały – zastępcy dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie pamiątkowe puchary oraz okolicznościowe medale. Pozostałe drużyny otrzymały podziękowania za udział w rozgrywkach. Nagrodzony został również MVP sezonu, którym został Patryk Ligocki (Majkon Jedność Mykanów).

Klasyfikacja końcowa Amatorskiej Ligi Siatkówki – sezon 2023/2024
1. Progres Projekt 42-200
2. Majkon Jedność Mykanów
3. CS PSP
4. VB Ecoport Team
5. Gmina Konopiska
6. Prez-Met Kamienica Polska
7. Grom Poczesna
8. Alfa Volley
9. Eco Team AZS Częstochowa

Źródło: UM Częstochowa

Skip to content