Rak to nie wyrok, a wczesne wykrycie choroby daje pacjentowi sporą szansę wyleczenia – o tym oraz innych zagadnieniach związanych z profilaktyką onkologiczną mówiono w czasie „Różowego pikniku” Stowarzyszenia Częstochowskich Amazonek. Wydarzenie odbyło się 24 czerwca przy szpitalu na Parkitce.

W ramach pikniku chętni skorzystać mogli z bezpłatnych badań USG, konsultacji z lekarzami, a nawet wykonania makijażu pod okiem profesjonalnej wizażystki, czy też konsultacji z brafitterką. Dla gości pikniku przygotowano także smaczny poczęstunek oraz występy muzyczne. O szczegółach inicjatywy mówi jedna z częstochowskich amazonek, Pani Bożena:

– Przede wszystkim chodzi nam o profilaktykę, badanie piersi oraz jąder. Pamiętajmy, że rak nie zna metryki ani płci. Choroba dotknąć może zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Pomagamy więc, jak umiemy najlepiej.

Jak dodaje inna częstochowska amazonka – Pani Małgorzata – każda akcja profilaktyczna to realizowanie misji Stowarzyszenia :

– Każda tego typu akcja jest dla nas Amazonek małym plusikiem w drodze pomocy innym. Wiele osób boją się choroby i badań. My pragniemy wspierać i podpowiadać

W Częstochowie leczenie pacjentów onkologicznych, zmagających się z chorobami nowotworowymi piersi, prowadzone jest obecnie przede wszystkim w szpitalu na Parkitce. Więcej na ten temat mówi dyrektor placówki Zbigniew Bajkowski:

– Oferujemy diagnostykę, konsultacje z lekarzami, badania transonograficzne. Jeżeli nowotwór zostanie wykryty to następuje cały proces leczenia. Nasz szpital jest miejscem, gdzie można to zrobić kompleksowo.

Każdy, kto chciałby poszerzyć swoją wiedzę odnośnie leczenia onkologicznego, szczególnie w regionie częstochowskim, może to też zrobić w siedzibie Stowarzyszenia Częstochowskich Amazonek przy Alei Pokoju 13.

Galeria: Różowy piknik, Amazonki/fot. Radio Fiat

ABK

Skip to content