Połowa wakacji już za nami! I choć jedni wracają z urlopów, a inni wyjeżdżają na odpoczynek, to służby mundurowe nadal czuwają nad naszym bezpieczeństwem. W miniony weekend na drogach naszego powiatu doszło do 42 kolizji i 4 wypadków drogowych.

O szczegółach działań policji w czasie weekendu mówi asp. sztab. Barbara Poznańska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

– Podczas trwającego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie dbali o bezpieczeństwo na naszych drogach. Niestety w tym czasie ujawnili 3 nietrzeźwych kierujących oraz 3 osoby kierujące pojazdami bez uprawnień. Od piątku do niedzieli ujawnili 254 wykroczenia drogowe, z czego znaczna połowa dotyczyła przekroczenia prędkości na drodze.

Ostatni weekend lipca dla strażaków był dość spokojny, o czym mówi mł. bryg. Paweł Liszaj, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie:

– W ostatni weekend lipca interweniowaliśmy 57 razy. 51 zdarzeń to miejscowe zagrożenia: wypadki, kolizje i usuwanie powalonych konarów drzew. Mieliśmy również 4 pożary. W ramach prowadzonych działań nie odnotowano dużych interwencji.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie minionego weekendu 126 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców. O szczegółach interwencji mówi Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie:

– Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Było to 57 zdarzeń. W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 14 obserwacji, które wymagały interwencji służb. 8 interwencji zrealizowali strażnicy miejscy. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej.

I chociaż służby mają za sobą półmetek wakacji, nie jest to czas na odpoczynek. Przed mundurowymi kolejny intensywny miesiąc służby, której cel jest jeden – zapewnienie nam bezpieczeństwa.

Skip to content