Służby podsumowały ostatni weekend września

Fot. Radio Fiat

Częstochowskie służby mundurowe podsumowały ostatni weekend września. Policjanci ujawnili 217 wykroczeń drogowych, z czego 114 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Zatrzymano sześciu nietrzeźwych kierowców oraz dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Nie obyło się bez wypadku.

– W miniony weekend w Częstochowie doszło do poważnego zdarzenia. W centrum miasta 41-letni kierowca, wykonując manewr cofania, najechał na 70-letnią pieszą, w wyniku czego dostała licznych złamań nogi. Trafiła do szpitala. W tym okresie doszło też do 28 kolizji drogowych – mówił asp. Daniel Zych z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

W ostatni weekend września na terenie Częstochowy i powiatu powstało 38 zdarzeń, które wymagały interwencji straży pożarnej.

– Prowadzone działania to gaszenie trzech małych pożarów, usuwanie skutków 34 miejscowych zagrożeń oraz wyjazd do jednego alarmu fałszywego. Ponadto w minioną sobotę druhowie OSP zmierzyli się podczas powiatowych sportowo-pożarniczych o puchar Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie. Rozgrywki miały miejsce na stadionie w Konopiskach. W zmaganiach wzięło udział 21 drużyn – tłumaczył mł. bryg. Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Dyżurni częstochowskiej straży miejskiej przyjęli w okresie od piątku do niedzieli 101 telefonicznych wniosków z prośbą o interwencję.

– Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło wykroczeń drogowych – łącznie to 36 zgłoszeń. W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili osiem obserwacji, spośród których siedem zrealizowali strażnicy miejscy. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy podejmowali też własne działania podczas patroli – poinformował rzecznik prasowy Artur Kucharski.

Straż Miejska w Częstochowie przypomina wszystkim właścicielom psów o obowiązku sprzątania po swoich pupilach na terenie miasta. Każdego tygodnia strażnicy otrzymują sygnały o tego typu wykroczeniach na terenie Częstochowy. Niestosowanie się do tego prawa może skutkować mandatem, który sięga nawet 500 zł.

BNO

Skip to content