Fot. Radio Fiat

Pod koniec kwietnia na terenie Częstochowy i powiatu łupem oszustów padły oszczędności starszych osób starszych osób. Złodzieje okradli 88-letniego mieszkańca Częstochowy, podając się za pracowników wodociągów. Oszuści bez wahania zostali wpuszczeni do mieszkania.

Kobieta i mężczyzna (oboje w średnim wieku) mieli zakryte twarze maseczkami ochronnymi, a na dłoniach mieli założone rękawiczki. Wszystko zgodnie z obecnie panującymi zasadami higieny. We wtorek 5 maja doszło z kolei do próby kradzieży w biały dzień.

– Po godz. 12:00 w rejonie Pasażu Opolczyka dwóch mężczyzn (jeden w kasku motocyklowym, drugi w maseczce ochronnej na twarzy) przewrócili mieszkańca Częstochowy i usiłowali wyrwać mu bagaż. Do rozboju nie doszło z uwagi na stanowczą postawę zaatakowanego mężczyzny – mówił oficer prasowy asp. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Czy w dobie obowiązku noszenia maseczek ochronnych istnieje ryzyko wzrostu przestępczości? Pod pozorem ochrony osobistej oraz innych, przestępcy posuwają się do rozbojów w biały dzień, licząc na niemożność zdemaskowania, a tym samym uniknięcie wymiaru sprawiedliwości.

BNO

Skip to content