Pod koniec marca Dzień Otwarty miał Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie. Dlatego nie mogło zabraknąć również Dnia Otwartego w Politechnice Częstochowskiej, który odbył się w czwartek, 13 kwietnia.

W Auli Wydziału Zarządzania Uczelnia przygotowała atrakcyjny program, a w nim m.in. pokaz doświadczeń laboratoryjnych, zwiedzanie laboratoriów i stoisk poszczególnych Wydziałów. O szczegółach Dnia Otwartego mówi dr inż. Katarzyna Brendzel-Skowera, rzecznik prasowy Politechniki Częstochowskiej:

– Gościmy dzisiaj tłumy młodzieży szkół ponadpodstawowych na Politechnice Częstochowskiej, które odbywają się w godzinach od 10:00 do 14:00. Tak naprawdę mury Politechniki Częstochowskiej są otwarte dla każdego, kto interesuje się nauką i ciekawostkami ze świata nauki przede wszystkim.

Podczas Dnia Otwartego można było wysłuchać dwóch wykładów, jeden z nich zatytułowany był „Technologia BIM – rewolucja czy ewolucja budownictwa?”, o którym więcej mówi prof. Anna Derlatka, z Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej:

– BIM to jest modelowanie informacji o budynku, to jest technologia, która pozwala na stworzenie cyfrowego modelu obiektu. W modelu BIM są uwzględnione wszystkie kwestie, czyli architektura, kwestia rekonstrukcyjna. Jakie są instalacje w budynku, to jest jeden model, który zawiera informacje, warto podkreślić, że do tej pory projektowanie budowlane polegało na rysowaniu płaskich rysunków, które odzwierciedlały trójwymiarowe budynki.

Politechnika Częstochowska zaprasza studentów oraz pracodawców na „Targi pracy”, które odbędą się 20 kwietnia 2023 r. w godzinach od 10:00 do 14:00 w Hali Sportowej „Politechnik”.

Dzień Otwarty w Politechnice Częstochowskiej

Skip to content