Zrób porządek i pomóż wygrać swoim!

Częstochowskie przedszkola i szkoła przystąpiły do 2. edycji Programu Polska Stolica Recyklingu. Główną nagrodę w postaci 50 000 złotych wygra ta placówka, które zbierze najwięcej punktów za nadane EKOzwroty. Wystarczy zrobić porządek, spakować niepotrzebne książki, zabawki, elektronikę, obuwie oraz tekstylia i nadać bezpłatnie za pomocą najbliższego paczkomatu InPost. W polu imię i nazwisko, wpisz kod instytucji, której chcesz pomóc.

Posprzątaj i pomagaj

Idea programu Polska Stolica Recyklingu koncentruje się wokół gospodarki obiegu zamkniętego oraz idei zero waste. „Każdy z nas posiada w domu rzeczy, których już nie używa i nie potrzebuje. Czasem zastanawiamy się co zrobić ze starymi ubraniami; gdzie oddać niepotrzebne zabawki albo przeczytane książki. Najczęściej jednak wszystko chomikujemy – czasem z sentymentu nie chcemy się ich pozbywać, ale najczęściej szkoda nam je wyrzucać, bo są jeszcze w bardzo dobrym stanie. Dlatego, warto zrobić porządki i oddać te przedmioty do Fundacji w ramach darmowej usługi EKOzwroty, dzięki czemu inni jeszcze z nich skorzystają” – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko. Zwrócone przedmioty zostaną zawrócone na rynek, przekazane na cele charytatywne lub trafią do recyklingu jeśli nie będą spełniać swych pierwotnych funkcji. W ten sposób zamykamy obiegi, chronimy zasoby w tym np. wodę i pierwiastki ziem rzadkich. Dodatkowo, pomagamy innym przeprowadzając cykliczne akcje dobroczynne. EKOdary trafiają m.in. do domów dziecka, domów samotnych matek, bibliotek, organizacji pozarządowych czy ośrodków kultury.

Wpisz KOD – podaruj punkty

Dodatkowo, teraz każdy mieszkaniec Częstochowy może pomóc wybranej placówce zdobyć punkty i wygrać nagrody w programie Polska Stolica Recyklingu. Łączna pula nagród to 150 tysięcy złotych.

1. Zrób porządek
2. Przygotuj paczkę z niepotrzebnymi rzeczami.
Do jednej paczki możesz spakować ubrania, elektronikę, książki, zabawki i obuwie.
3. Wejdź na aplikację InPost lub stronę www i wybierz EKOzwroty
4. W polu imię i nazwisko wpisz Kod Instytucji, której chcesz pomóc:

• Miejskie Przedszkole nr 34 – CST1289
• Miejskie Przedszkole nr 4 im. Jana Brzechwy – CST1379
• Miejskie Przedszkole nr 42 – CST2458
• I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie – CST2789
• Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie – CST2349

Każdy EKOzwrot się liczy. Instytucja zbiera punkty w kategorii głównej (za wagę nadanych paczek) oraz w kategoriach specjalnych (za ilość przedmiotów w ramach poszczególnych kategorii tj. artykuły dziecięce, tekstylia, książki, obuwie, elektronika).

Program Polska Stolica Recyklingu potrwa do końca grudnia. Organizatorem Programu jest Fundacja Odzyskaj Środowisko.

Szczegóły Programu: https://www.polskastolicarecyklingu.pl/

 

Źródło: www.polskastolicarecyklingu.pl

Skip to content