Raków Częstochowa wygrał z Cracovią w meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Zwycięskiego gola w dogrywce zdobył Milan Rundić.

Mecz od początku toczył się przy sporych opadach śniegu, co nie ułatwiało gry zawodnikom. W regulaminowym czasie zdecydowanie przeważał Raków, jednak bramki nie udało się zdobyć. Tak spotkanie podsumował szkoleniowiec czerwono-niebieskich, Dawid Szwarga:

Zawsze w pierwszej kolejności chcę mówić o piłce nożnej i o aspektach piłkarskich, natomiast okres, w który wchodzimy, czyli grania w takich warunkach wiąże się z właśnie tymi cechami wolicjonalnymi, które muszą być na bardzo wysokim poziomie, aby zachować czyste konto bądź strzelić bramkę. Pierwsza połowa dobra w naszym wykonaniu, kontrolowaliśmy spotkanie, stworzyliśmy dwie, trzy takie dobre sytuacje, jedną z nich mogliśmy zakończyć bramką. Druga część gry to już nie aż tak nasz wysoki poziom jak w pierwszej części tego spotkania. Co nie zmienia faktu, że przy bramce na 1:0 i kilku fazach przejściowych, które wykreowaliśmy po strzelaniu bramki, powinniśmy po prostu tę dogrywkę zamknąć wcześniej drugą bramką i już zarządzając dobrze meczem, dokończyć spotkanie. Najważniejsze, że jesteśmy w kolejnej rundzie. Rozgrywki Pucharu Polski są dla nas bardzo istotne i cieszymy się, że awansowaliśmy do kolejnej rundy.

Pomimo porażki, trener Cracovii – Jacek Zieliński uznał, że środowe spotkanie było dobre w wykonaniu jego podopiecznych:

W Pucharze tak jest, że liczy się efekt końcowy, czyli awans. Ten awans ma Raków, gratuluję drużynie Rakowa. Natomiast uważam, że zaprezentowaliśmy się długimi momentami z dobrej strony. Czegoś nam brakło oczywiście. Brakło nam trochę spokoju pod bramką Rakowa, bo mieliśmy parę sytuacji, może nie tyle klarownych, co czasami niespodziewanych, ale je trzeba wykorzystywać, chcąc wygrać na Rakowie, a chcieliśmy tu wygrać. No niestety nie udało się. Puchar mamy z głowy teraz przed nami w sobotę bardzo ważny mecz ze Stalą i na tym trzeba się będzie skupić. Jeszcze raz gratuluję drużynie Rakowa, a my musimy się szybko zregenerować.

Mistrzowie Polski rywala, z którym zmierzą się w następnej rundzie Pucharu Polski, poznają 8 grudnia o godzinie 12:00.

Skip to content