Bebetto AZS UJD pożegnał się z Pucharem Europy. Awans był blisko.

Nie udało się tenisistkom stołowym Bebetto AZS UJD wywalczyć awansu do ćwierćfinału Pucharu Europy ETTU. Wicemistrzynie Polski były bliskie sprawienia niespodzianki, ostatecznie jednak w rewanżowym meczu z hiszpańskim Museo de la Almendria Francisco Morales przegrały 2:3.

Drużyna z Częstochowy musiał wygrać w wyjazdowym meczu, aby myśleć o awansie do ćwierćfinału. Trenerka Joanna Narkiewicz zmieniła ustawienie zespołu w stosunku do pierwszego meczu . W pierwszej grze Alicja Łebek uległa 0:3 Chince Meng Jiaqi. W drugim pojedynku Tetiana Bilenko pokonała 3:1 Mariję Galonją. W trzecim partii Anastazja Dymytrenko poradziła sobie w trzech setach z Portugalką Patricia Santos. Po trzech spotkaniach akademiczki prowadziły 2:1. Dużo emocji dostarczył czwarty pojedynek, którzy grały Tetiana Bilenko i Meng Jiaqi. Lepsza okazała się Chinka, która wygrała w piątym secie do 6:4. W tym secie Tetania prowadziła 1:0, a następnie przeciwniczka 5:2, w dalszych akcjach meczu Bilenko zbliżyła się do Meng na 5:4 i decydujący punk zdobyła Chinka. Gdyby Ukrainka wygrała dała by Bebetto AZS UJD triumf w całym spotkaniu. W piątym starciu Alicja Łebek nie sprostała 0:3 Marije Galonji. Ostatecznie drużyna z Hiszpanii ponownie pokonała naszą drużynę 3:2.

Museo De La Almendra Francisco Morales – Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:2

Meng Jiaqi – Alicja Łebek 3:0 (12:10, 11:8, 11:4)

Marija Galonja – Tetyana Bilenko 1:3 (8:11, 11:8, 8:11, 1:11)

Patricia Santos – Anastasiya Dymytrenko 0:3 (10:12, 6:11, 6:11)

Meng Jiaqi – Tetyana Bilenko 3:2 (14:12, 9:11, 11:6, 7:11, 6:4)

Marija Galonja – Alicja Łebek 3:0 (11:5, 11:3, 11:9)