Bez punktów w Gliwicach. Piast – Raków 2:1

Raków Częstochowa przegrał 1:2 w wyjazdowym meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Piastem Gliwice. Jedyną bramkę dla Medalików zdobył Vladyslav Kochergin.

W wyjściowym składzie Medalików znalazł się dziś Adnan Kovačević, który wrócił do gry po kontuzji, a piątkowy mecz w Gliwicach był jego debiutem w czerwono-niebieskich barwach. Pierwszą groźna okazję stworzyli sobie gospodarze, a przed szansą na otworzenie wyniku meczu stanął Jorge Felix. Jego próbę w ostatniej chwili zdołał zablokować Zoran Arsenić. Przez pierwsze 20 minut oglądaliśmy sporo walki w środku polu. Oba zespoły szukały swoich okazji głównie w ataku pozycyjnym, ale bloki obronne Rakowa i Piasta nie pozwalały na zbyt wiele. Po dwóch kwadransach gry na uderzenie z dystansu zdecydował się Grzegorz Tomasiewicz, ale kapitalną interwencją popisał się Vladan Kovačević. W 38. minucie ponownie zza pola karnego strzelał Tomasiewicz, ale znów na posterunku był “Kova”. Przed przerwą próbował jeszcze Michael Ameyaw, ale niecelnie.

W przerwie spotkania trener Dawid Szwarga zdecydował się dwie zmiany, desygnując do gry Marcina Cebulę oraz Jeana Carlosa. Jeden i drugi próbowali przyspieszyć grę na połowie rywala. Po jednej z takich akcji strzał oddał Vladyslav Kochergin, ale czujny między słupkami był Frantisek Plach, bramkarz Piasta. Na 20 minut przed końcem spotkania gorąco zrobiło się w naszym polu karnym. Skutecznie interweniował Adnan Kovačević. Sędzia Tomasz Musiał po weryfikacji VAR wskazał jednak na rzut karny dla gospodarzy, a ten na bramkę zamienił Patryk Dziczek. Zespół Medalików nie pogodził się z taką sytuacją i walczył o odrobienie strat. Ta sztuka udała się w 81. minucie po strzale Kochergina. W końcówce obie drużyny próbowały zadać ostateczny cios i zgarnąć komplet punktów. To udało się gliwiczanom po rzucie rożnym w doliczonym czasie gry. Wynik nie uległ już zmianie.

Przed drużyną Medalików przygotowania do meczu rewanżowego III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Nasz zespół w poniedziałek poleci do Cypru, a we wtorek zagra z Arisem.

Piast Gliwice – Raków Częstochowa 2:1 (0:0)

Bramki: Dziczek 72′, Kirejczyk 90′ – Kochergin 81′

Raków: V. Kovačević – Svarnas, A. Kovačević, Arsenić, Berggren, Lederman (60. Kochergin), Sorescu, Plavšić (60. Tudor), Nowak (46. Cebula), Kittel (46. Jean Carlos), Zwoliński (71. Piasecki)

Piast: Plach – Mosór, Czerwiński, Chrapek (79. Hateley), Felix (90. Kirejczyk), Dziczek, Ameyaw, Tomasiewicz, Krykun (87. Kądzior), Pyrka, Katranis

Żółte kartki: Tomasiewicz, Katranis – Berggren, Lederman, Kochergin

Źródło: rakow.com