W sobotę, 4 listopada Skra Częstochowa rozegra spotkanie w ramach 16. kolejki eWinner 2.Ligi, w którym zmierzy się na wyjeździe z drużyną Stomilu Olsztyn. Ostatnie spotkanie między tymi zespołami zakończyło się bezbramkowym remisem. W spotkaniu minionej kolejki drużyna z Częstochowy uległa Stali Stalowa Wola 1:2. Skra dotychczas zgromadziła na swoim koncie 23 punkty i plasuje się na 6. pozycji.

Rzecznik Skry Częstochowa, Daniel Flak podkreśla, że jest to kolejne bardzo ważne spotkanie w tym sezonie zaznaczając, że podopieczni Konrada Geregi rozwijają się w dobrym kierunku:
– Przed nami kolejny ważny mecz z trudnym przeciwnikiem, daleki wyjazd. Natomiast myślę, że nasi piłkarze już udowodnili, że nawet jeśli grają w delegacjach, to potrafią spisywać się bardzo dobrze. Najlepszy dowód to mecz z rezerwami Zagłębia Lubin wówczas lidera drugiej ligi. Kiedy wygraliśmy 2-0, myślę, że rozwój naszej drużyny idzie w bardzo dobrym kierunku. Ostatni mecz oczywiście przegraliśmy ze Stalą Stalowa Wola, natomiast myślę, że te warunki, które panowały wówczas na boisku przy Loretańskiej miały na to bardzo duży wpływ. Oczywiście warunki są takie same dla dwóch drużyn, natomiast nasz styl gry oparty na krótkim wyprowadzeniu oraz na budowaniu akcji poprzez krótkie podania bardzo często na pewno nie mógł być w pełni efektywny, tak jak to było w poprzednich meczach, więc myślę, że ten mecz ze Stalą to był taki wypadek przy pracy i nasi piłkarze z pewnością powrócą do tej wysokiej dyspozycji i kiedy będą mieli warunki do tego, żeby móc swój meczowy plan realizować w 100%, to na pewno efekt będzie zdecydowanie lepszy niż ostatnio.

Skra coraz lepiej wygląda w ofensywie i zdobywa coraz więcej bramek. W ostatnich czterech meczach zespół z Częstochowy aż dziewięć razy trafiał do bramki przeciwnika:
– Na pewno ta gra ofensywna jest na dużo wyższym poziomie niż wcześniej. Myślę, że nasi piłkarze złapali też taką pozytywną pewność siebie pod bramką przeciwnika i sam sposób konstruowania kolejnych akcji i styl gry, to wszystko składa się na to, że te bramki strzelamy. Generalnie to jest sposób gry oparte na dominacji nad przeciwnikiem, na kontroli nad meczem i myślę, że właśnie takich efektów oczekujemy od naszych piłkarzy, które ostatnio są widoczne.

Aktualnie Stomil ma 17 punktów zajmując 14. miejsce z dwoma oczkami nad strefą spadkową. Mecz pomiędzy zespołami odbędzie się na stadionie OSiR w Olsztynie. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 19:15.

PJU

Skip to content