„Czerwony Kapturek”, „Skandal w rodzinie”, „Zemsta” czy „Kariera Nikodema Dyzmy” to tylko niektóre spektakle, które były przedstawione na deskach Teatru im. Adama Mickiewicza w 2023 roku. Niektóre z nich na pewno pojawią się również w bieżącym roku. O tym, co działo się i co będzie się dziać w Teatrze, w Poranku Radia Fiat mówiła dyrektor placówki, Magdalena Woch.

Jaki to był rok dla Teatru im. Adama Mickiewicza, wyjaśnia gość poranka:

– Trudny, oczywiście, że trudny. Trzeba było się bardzo wiele nauczyć. Te początki nie były oczywiste i proste, ale też bardzo ekscytujący, bo udało się zrobić bardzo wiele fajnych, dobrych, wartościowych, artystycznie rzeczy. Już ten weekend na przykład będziemy mogli pokazać widzom karierę Nikodema Dyzmy. Spektakl, który fantastycznie się sprzedaje, który bardzo podoba się widzom, od którego ja tak naprawdę zaczęłam tą swoją przygodę w teatrze, bo była to taka pierwsza prawdziwa premiera, którą wprowadziłam na afisz. Oczywiście nie odbierając tym poprzednim premierom, natomiast była to taka premier, o której ja zadecydowałam, o takim tytule, który wybrałam, żeby pokazać częstochowskim widzom. Wiele tytułów też nowych pojawiło się na afiszu częstochowskiego Teatru. Mam nadzieję, że one też znajdą uznanie i w oczach widzów, bo to widz w teatrze jest najważniejszy.

Teatr od początku roku prezentuje widzom świetne spektakle, które bawią, uczą i pozwalają na chwilę refleksji. Jakie są plany na 2024 rok?

– W 2024 rok wchodzimy równie intensywnie jak weszliśmy w 2023, to znaczy planujemy kolejne premiery. Budujemy dalej ten repertuar, ten afisz, żeby dać naszym widzom jak najszerszy wybór możliwości korzystania z oferty teatralnej. Zaczynamy od premiery walentynkowej, bo tutaj szykujemy taką kameralną sztukę na dwie osoby w reżyserii Marka Ślosarskiego. I to jest słodka historia o dwójce dojrzałych ludzi poszukujących siebie wzajemnie, swojego uczucia i znajdującego w finale. Więc myślę, że taka ciepła historia o miłości dwójki dojrzałych osób. To już na Walentynki, a właściwie 10 lutego.

W najbliższy weekend, na deskach Teatru zostanie wystawiony spektakl „Kariera Nikodema Dyzmy” oraz „Cudowna terapia”. Wszystkie informacje o styczniowym repertuarze można znaleźć na stronie internetowej Teatru im. Adama Mickiewicza.

 

Skip to content