Już dziś (7 grudnia) o 15:45 w Hali Sportowej Częstochowa zespół Exact Systems Hemarpolu Częstochowa rozegra mikołajkową 10. kolejkę PlusLigi. Rywalem gospodarzy będzie Enea Czarni Radom.

Po rozegraniu 9. serii spotkań częstochowianie zbudowali 7 punktową przewagę nad strefą spadkową, w której właśnie znajdują się siatkarze z Radomia. O wadze tego spotkania mówi trener błękitno-granatowych, Leszek Hudziak:

To dla nas bardzo ważny mecz pod kątem miejsca w tabeli, ponieważ Radom zajmuje ostatnie miejsce, my trzecie od końca, ale najważniejsze będzie przygotowanie mentalne, ponieważ taktycznie jak i fizycznie jesteśmy na pewno dobrze przygotowani. Natomiast nie możemy rywalowi z Radomia nawet na chwilę pozwolić myśleć, że mają jakieś szanse w tym meczu, że mogą wygrać, ponieważ podobną sytuację mieliśmy w Katowicach, gdzie na chwilę straciliśmy koncentrację i przegraliśmy czwartego seta. W końcu przegraliśmy cały mecz, także tutaj pełen fokus od pierwszej piłki do końca będzie najważniejszy.

Z racji wczorajszego wspomnienia św. Mikołaja dzisiejsza atmosfera w hali będzie wyjątkowa, nie tylko ze względu na emocje związane z siatkówką. Do kibicowania oraz wzięcia udziału w aktywnościach zachęca trener Hudziak:

Zapraszam wszystkich kibiców częstochowskiej siatkówki godzina 15.45, hala przy ulicy Żużlowej. Z okazji Mikołajek wstęp za darmo.

Zespół z Radomia rozegrał 9. meczów, wszystkie przegrali, nie zdobywając punktu. W dorobku ma jedynie wygrane dwa pojedyncze sety. Czwartkowy pojedynek może się okazać kluczowy w kontekście uzyskania bezpiecznej przewagi nad ostatnią drużyną w tabeli, skazaną na degradacji z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Skip to content