W niedzielę, 30 kwietnia Exact Systems Norwid Częstochowa we własnej hali podejmie Chemeko-System Gwardię Wrocław. Będzie to pierwsze półfinałowe spotkanie w ramach fazy play-off Tauron 1 Ligi.

Półfinałowym rywalem Norwida jest drużyna, którą częstochowianie raz pokonali oraz raz musieli uznać wyższość rywali, więc można spodziewać się ciekawego spotkania. Więcej o zbliżającym się spotkaniu mówi trener Norwida, Leszek Hudziak:

Przed nami spotkanie z Chemeko-System Gwardią Wrocław. Graliśmy z nimi w pierwszej kolejce i wygraliśmy 3:0. Na wyjeździe, wynik spotkania był korzystny dla Gwardii i wyniósł 3:1. W trzecim secie nie wykorzystaliśmy swoich szans w pełni. Znamy taktykę Gwardii, będziemy chcieli tę wiedzę wykorzystać w niedzielnym spotkaniu.

Trener przedstawia, także jaki plan ma drużyna na to spotkanie:

To już półfinał, musimy zagrać agresywnie w ataku i zagrywce. Kilka rzeczy musimy poprawić, szczególnie w obronie. Z każdym treningiem ulepszamy własne możliwości, w niedzielę będziemy doskonale przygotowani.

Początek spotkania w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej zaplanowano na godzinę 20:30. Rewanż we Wrocławiu odbędzie się w czwartek, 4 maja również o godzinie 20:30.

 

PJU

Skip to content