Raków Częstochowa zremisował 2:2 z Wartą Poznań w domowym meczu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bramki dla Medalików zdobyli Łukasz Zwoliński oraz Jean Carlos.

Źle zaczął się powrót Medalików do ligowych zmagań. Już w 5. minucie Miguel Luis pokonał debiutującego w bramce Rakowa, Kacpra Bieszczada. Częstochowianie próbowali się odgryźć za sprawą Vladyslava Kochergina, ale jego strzał został zablokowany. W pierwszym kwadransie przeważała Warta Poznań. Zespół Medalików był aktywny na bokach boiska, gdzie akcje próbowali kreować Deian Sorescu i inny debiutant Srdjan Plavšić. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości.

Tuż po zmianie stron “Soare” został zahaczony w polu karnym. Karol Arys początkowo ukarał Rumuna kartką, ale po wideoweryfikacji wskazał na punkt oznaczający jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Łukasz Zwoliński. Siedem minut później Maciej Żurawski wykorzystał zgranie Dino Vizingera i wyprowadził Wartę na prowadzenie. Chwilę potem zakotłowało się w polu karnym gości, ale Fabian Piasecki nie zdołał pokonać Adriana Lisa.

W 64. minucie Kacper Bieszczad efektownie wybronił strzał Miguela Luisa. W ostatnich minutach przed końcem spotkania piłka powędrowała w pole karne Warty. Do futbolówki dopadł Jean Carlos i mocnym strzałem doprowadził do remisu.

Do walki o ligowe punkty Medaliki wrócą w piątek, 11 września wyjazdowym meczem z Piastem Gliwice. Wcześniej, bo już we wtorek przy Limanowskiego 83 rozegrają pierwszy mecz III rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Arisem Limassol.

Bramki: Zwoliński 50′ (k), Jean Carlos 83′ – Luís 5′, Żurawski 57′

Raków: 89. Kacper Bieszczad – 25. Bogdan Racovițan, 4. Strátos Svárnas, 66. Giánnis Papanikoláou – 22. Deian Sorescu, 8. Ben Lederman (75, 5. Gustav Berggren), 30. Władysław Koczerhin, 27. Bartosz Nowak (75, 24. Zoran Arsenić), 93. Sonny Kittel (58, 77. Marcin Cebula), 14. Srđan Plavšić (58, 20. Jean Carlos Silva) – 9. Łukasz Zwoliński (58, 99. Fabian Piasecki).

Warta: 1. Adrian Lis – 28. Filip Borowski (73, 4. Dimítris Stavrópoulos), 2. Jakub Bartkowski, 44. Dawid Szymonowicz, 34. Wiktor Pleśnierowicz, 3. Jakub Kiełb – 7. Kajetan Szmyt (46, 6. Maciej Żurawski), 21. Mateusz Kupczak, 16. Miguel Luís (73, 8. Niilo Mäenpää), 77. Stefan Savić (86, 97. Wiktor Kamiński) – 29. Dario Vizinger (66, 99. Adam Zreľák).

Źródło: rakow.com