W poniedziałek, 13 listopada Skra Częstochowa stanie przed kolejną szansą na zdobycie trzech punktów w ligowych rozgrywkach po dwóch porażkach z rzędu. Tym razem Skrzacy na własnym stadionie podejmą drużynę KKS-u Kalisz w ramach 17. kolejki eWinner 2.Ligi . Ostatnie spotkanie tych zespołów odbyło się w 2021 roku i zakończyło się zwycięstwem Skry 3:0, co w efekcie zapewniło częstochowianom awans do 1. Ligi.

Rzecznik Skry Częstochowa, Daniel Flak podkreśla, że będzie to ważne spotkanie dla podpieczonych Konrada Geregi, w którym będą oni mogli przełamać złą passę:
– Ten poniedziałkowy mecz na pewno jest dla nas bardzo istotny. Przegraliśmy dwa ostatnie spotkania. Myślę, że duży wpływ na to miały okoliczności, w których nasi piłkarze musieli się odnajdywać. Mam na myśli, chociażby to, co działo się tutaj przy Loretańskiej meczu ze Stalą. To boisko było bardzo grząskie, nasiąknięte wodą na pewno nie ułatwiało to sprawę naszym piłkarzom, którzy jednak bazują na grze krótkimi podaniami, na grze po ziemi. Mecz ze Stomilem Olsztyn na pewno też nie ułożył się tak, jakbyśmy chcieli. Natomiast wszystkie statystyki wskazywało na to, że byliśmy stroną przeważającą. Co z kolei każe sądzić, że nasza drużyna nie znajduje się w dołku, a wręcz przeciwnie. Wygląda bardzo dobrze, funkcjonuje odpowiednio i to zwycięstwo w końcu na pewno przyjdzie. Mecz z Kaliszem jest dobrą okazją do tego, żeby ponownie zapunktować. Oczywiście mierzymy się z bardzo trudnym przeciwnikiem, który znajduje się w tym momencie, na trzecim miejscu w tabeli. Więc łatwo nie będzie, ale my akurat jeśli chodzi o spotkanie z Kaliszem wspomnienia mamy bardzo dobre, ponieważ to właśnie po meczu z Kaliszem awansowaliśmy do Fortuna 1.Ligi dwa lata temu, więc mam nadzieję, że i tym razem ten mecz z drużyną z Wielkopolski będzie nam się kojarzyć bardzo dobrze.

Piotr Nocoń od początku sezonu spisuje się bardzo dobrze i pozostaje liderem zespołu z Częstochowy. Dobra forma kapitana Skry została doceniona przez dziennikarzy tygodnika „Piłka Nożna”, którzy wybrali go do najlepszej jedenastki października, o czym wspomina rzecznik Flak:
– Oczywiście Piotr Nocoń w tym sezonie udowadnia, że w dalszym ciągu jest liderem naszej drużyny. Wygląda naprawdę bardzo dobrze. Oprócz tego warto wspomnieć, że styl gry, który preferuje trener Konrad Gerega, jest wręcz skrojony pod Piotra Noconia, który jest zawodnikiem technicznym, który lubi małą kombinacyjną grę. On się w tym wszystkim doskonale odnajduje i widać to od początku tego sezonu. Jest mentalnym przywódcą drużyny, jest także przywódcą drużyny jeśli chodzi o sprawy stricte boiskowe, także warto, dodać, że w tym momencie jest najskuteczniejszym strzelcem naszej drużyny w tym sezonie, więc myślę, że kapitan naszego zespołu daje nam bardzo, bardzo dużo i absolutnie to wyróżnienie dla niego było rzeczą naturalną i w pełni uzasadnioną.

Skra po szesnastu spotkaniach znajduje się na siódmej pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 23 punktów. Drużyna z Kalisza plasuje się na trzecim miejscu, a na ich koncie jest pięć punktów więcej. Mecz rozegrany zostanie na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Loretańskiej w Częstochowie. Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 18:15.

PJU

Skip to content