Częstochowskie Stowarzyszenie Sportów Amatorskich to organizacja, która za cel stawia sobie popularyzację różnych dyscyplin sportowych w wydaniu amatorskim. Obecnie głównym polem Stowarzyszenia jest organizacja Ligi Szóstek piłki nożnej i między innymi o tym mówili w Poranku Radia Fiat, Tomasz Barański i Damian Klos.

Jak wyglądał sezon 2023 Częstochowskiej Ligi Szóstek? Wyjaśnia Damian Klos, prezes Częstochowskiego Stowarzyszenia Sportów Amatorskich:

– Sezon składał się z ośmiu kolejek i fazy play-off, w wyniku której została wyłoniona dwójka finalistów. Będzie to zespół Klub Sympatyków Whisky oraz Furnipol, znany tutaj na Częstochowskiej arenie. Obecni mistrzowie niestety odpadli w półfinale. Jak wyglądał sezon? Pogoda dopisała. To na pewno trzeba podkreślić, że było mało mroźnych dni. Emocje również dopisywały, drużyn się odliczyło 15, więc powiedzmy, że ustabilizowaliśmy sobie taki poziom między 15-20 drużyn, do którego będziemy dążyć co sezon. Generalnie wszystko w porządku, bo było się bez większych skandali, bez większych problemów myślę, że sportowo jak najbardziej się to broni i wręcz bym powiedział, że z każdym sezonem sportowo te rozgrywki rosną.

Sezon 2023 Częstochowskiej Ligii Szóstek dobiega końca, ale powstaje nowa liga halowa w Mstowie, która rusza w najbliższy piątek, czyli 24 listopada. Skąd pomysł na ligę halową, wyjaśnia Tomasz Barański działacz sportowy oraz sędzia:

– Już kilka razy miałem taki pomysł. Rozmawiałem gdzieś z wójtem, między innymi Tomaszem Gęsiarzem, któremu pomysł się bardzo spodobał. Na początku roku spotkałem się z Damianem, gdzieś tam na temat sponsoringu tej Ligi Szóstek, bo też istnieje tam jako jeden ze sponsorów i wspomagam tę Ligę Szóstek. Przedstawiłem Damianowi swój pomysł, no i zaczynamy współpracę teraz. Generalnie zgłoszonych będzie 12 drużyn. Drużyny już są wyłonione, na Facebooku Mstowskiej Ligi Halowej można sobie zobaczyć te drużyny, które będą występować. Przez 11 kolejnych piątków rozgrywki będą trwały w godzinach 18:00-21:00. Spotkania każdy z każdym po prostu. Co tydzień gra się z innym przeciwnikiem.

Szczegółowe informacje o działalności Częstochowskiego Stowarzyszenia Sportów Amatorksich można znaleźć na jego profilu facebookowym. Całość rozmowy z gośćmi Radia Fiat można zobaczyć na naszym kanale YouToube.

Skip to content