V Memoriał Janusza Sikorskiego i prezentacja drużyny Norwida

Już po raz piąty częstochowscy fani siatkówki mieli okazję spotkać się przy ulicy Żużlowej, aby wspominać świetnego trenera i pedagoga Janusza Sikorskiego. Wspomnieniom towarzyszyła sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie, lecz punktem kulminacyjnym wydarzenia była prezentacja nowego, Plusligowego składu drużyny Exact Systems Hemarpol Norwid Częstochowa.

Lesław Walaszczyk, członek zarządu klubu sportowego Exact Systems Hemarpol Częstochowa, biorąc pod uwagę ogromny sukces drużyny w ramach rozgrywek w I Lidze, ma wobec swoich siatkarzy wiele nadziei. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, ponieważ jako beniaminek, Norwid Częstochowa będzie musiał zmierzyć się z drużynami dużo bardziej doświadczonymi w meczach na najwyższym poziomie. Niemniej nikt z błękitno-granatowych nie zamierza poddać się bez ostrej walki: – Musimy walczyć, jesteśmy beniaminkiem, więc każdy zdobyty punkt, set, mecz jest dla nas niezwykle ważny. Będziemy grać na najwyższym poziomie, lecz głęboko wierzę, że nasi zawodnicy i kadra trenerska podoła temu wyzwaniu. Cel jest jeden, ponownie przywrócić Plusligową siatkówkę do Częstochowy!

Radosław Panas, dyrektor sportowy Exact Systems Hemarpol Częstochowa, nie ukrywa swoich wysokich oczekiwań względem nowego zespołu. Jak sam zaznacza, klub przejął niejako siatkarskie dziedzictwo legendarnego AZS Częstochowa, stąd liczy na udany nadchodzący sezon: – Chcemy, żeby Plusligowa siatkówka zagościła w Częstochowie raz jeszcze. Żeby nasza drużyna zaprezentowała się z dobrej strony, żeby się utrzymała, a może nawet i zwyciężyła! 

Nowy skład popularnego “Norwida” Częstochowa, stworzony specjalnie z myślą o rozgrywkach w PlusLidze, czyli najwyższej w hierarchii klasa męskich rozgrywek ligowych w siatkówkę, zawiera zawodników dosłownie z całego świata. W drużynie swoje miejsce znaleźli nie tylko Polacy, ale i Kanadyjczycy, Amerykanie, a nawet Japończycy! Skąd pomysł na tak egzotyczny skład? Na to pytanie odpowiada trener Norwida, Leszek Hudziak: Kiedy udało nam się awansować do PlusLigi, polski rynek był już przetrzebiony, jeśli chodzi o wysokiej klasy sportowców. Dlatego zdecydowaliśmy się szukać siatkarzy na rynku zagranicznym, stąd te liczne transfery nawet z Japonii. Widziałem tych zawodników, znam ich możliwości, co więcej zakończyliśmy pierwszą część okresu przygotowawczego, i mogę powiedzieć, że ekipa powoli się dociera. Te koła zębate będą gotowe i naoliwione podczas pierwszego meczu. Zapytany o poziom integracji wśród zawodników, trener odpowiedział jednoznacznie – czuć między siatkarzami „chemię”!

W memoriale Norwida udział wzięły także zespoły PGR Giek Skra Bełchatów, Barkom Kożany Lwów oraz VK Ostrawa. W czwartek, 21 września zostanie zorganizowana druga część wydarzenia, podczas której zostaną rozegrane mecze o trzecie miejsce (godz. 17:30) oraz pierwsze (godz. 20:00). Spotkanie, mimo późnej pory zgromadziło tłumy fanów siatkówki. Hala Sportowa przy ulicy Żużlowej była wypełniona po brzegi!

V Memoriał Janusza Sikorskiego i prezentacja drużyny Norwida, 20.09.2023

Skip to content