Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób. Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

Z Karty Dużej Rodziny korzysta obecnie już 1,7 miliona rodzin wielodzietnych, czyli ponad 4,8 miliona osób. Dostępne dzięki niej zniżki oferuje aż 12 611 tysięcy partnerów w ponad 32 tysiącach lokalizacji. Z Karty Dużej Rodziny skorzystasz niezależnie od dochodu.

Pakiet korzyści
Karta Dużej Rodziny to system zniżek i uprawnień dla rodzin “3+”. Dzięki niej, skorzystasz z oferty instytucji publicznych i firm prywatnych, m.in. z branży spożywczej, paliwowej, bankowej czy rekreacyjnej. Partnerami KDR są sklepy dla dzieci, z odzieżą, obuwiem, księgarnie, hipermarkety, sklepy elektroniczne, jubilerskie, ośrodki wypoczynkowe, kina, baseny, centra rozrywki… i wiele, wiele innych. Jak zyskać zniżki?

Zacznij od złożenia wniosku o przyznanie Karty Dużej Rodziny. Możesz to zrobić w urzędzie (gminy lub miasta, w którym mieszkasz) albo online – na portalu Emp@tia. Więcej szczegółów, jak to zrobić, znajdziesz tutaj. Kartę uzyskasz bezpłatnie.

Zrób to prościej
Jeśli przyznano ci już Kartę Dużej Rodziny, nie musisz składać wniosku o kartę plastikową. Skorzystaj z cyfrowych ułatwień i karty elektronicznej (mobilnej) w aplikacji mObywatel.
Karta Dużej Rodziny w mObywatelu dostępna jest dla każdej dorosłej osoby (rodzina “3+”), która ma ważny polski dowód osobisty, lub dla każdego dziecka (rodzina “3+”), które posiada mLegitymację szkolną.

Jak znaleźć KDR w mObywatelu?
Jeśli pobierasz mObywatela po raz pierwszy i chcesz mieć w nim Kartę Dużej Rodziny – na głównym pulpicie mObywatela wybierz duże koło ze znakiem plus (+), podpisane „Dodaj swój pierwszy dokument” i potwierdź dostęp profilem zaufanym. Następnie z listy dostępnych dokumentów wybierz mKDR – mobilną Kartę Dużej Rodziny.

Aplikacja mObywatel jest dostępna na urządzeniach z systemami Android i iOS. Jest bezpłatna, bezpieczna, przygotowuje ją zespół NASK.

Jeśli używasz urządzenia z systemem Android – pobierz tutaj.
Jeśli używasz urządzenia z systemem iOS – pobierz tutaj.
Masz pytania na temat aplikacji? Odpowiedź znajdziesz na gov.pl/mObywatel.
Chcesz dowiedzieć się więcej o Karcie Dużej Rodziny? Sprawdź na gov.pl.

 

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Skip to content