Bądźmy chrześcijanami za kierownicą. Pielgrzymka kierowców na Jasną Górę

Fot. Radio Fiat

„Pod Twoją obronę, Maryjo, uciekają się kierowcy” – pod takim hasłem, 8 maja, odbyła się XX Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę. Jej organizatorem była MIVA Polska, stowarzyszenie zajmujące się pomocą w zakupie środków transportu na rzecz misji.

Mszę św. w intencji kierowców odprawiono o godz. 11.00 w kaplicy Matki Bożej. Uczestniczyło w niej grono kierowców, przedstawicieli MIVA Polska. Jak mówi ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor stowarzyszenia, modlitwa za kierowców jest istotna:

Modlitwa kierowców i za kierowców na Jasnej Górze jest bardzo ważna. Po raz 20. MIVA Polska, krajowe duszpasterstwo kierowców, wraz ze środowiskiem kierowców powierza tu wszystkie sprawy. Z tego miejsca płynie też przesłanie o większą troskę o zasady bezpieczeństwa na naszych drogach, o większy szacunek do siebie nawzajem. Przykazanie miłości Boga i bliźniego ma być realizowane również na drodze. Nasze sumienie powinno nam podpowiadać jak mamy jeździć. Mamy być chrześcijanami również za kierownicą.

Bezpieczeństwo na drodze jest uzależnione od naszej odpowiedzialności. Jak mówi ks. Marian Midura, krajowy duszpasterz kierowców, przestrzeganie przepisów drogowych to realizacja Bożych przykazań:

Łączymy piąte przykazanie z tym, by zawsze dbać o bezpieczeństwo, nie narażać zdrowia i życia własnego ani innych, ale też by być trzeźwymi na drodze. Kierując się miłością jesteśmy absolutnie dobrymi kierowcami 

MIVA Polska to stowarzyszenie, którego celem jest pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu. Takie pojazdy są niezbędne w pracy jaką wykonuje się na misjach w krajach Trzeciego Świata. Środki transportu, którego używają misjonarze są różne, od lądowych aż po powietrzne:

MIVA Polska zajmuje się pomocą misjonarzom w zakupie środków transportu. Jest to stowarzyszenie, które działa przy Komisji Episkopatu Polski do spraw misji. W imieniu kościoła w Polsce służy misjonarzom na całym świecie w konkretnej formie jaką są narzędzia potrzebne do wykonywania ich pracy. Są to pojazdy: samochody, motocykle, rowery, łodzie, ambulanse, ciągniki, a nawet skutery śnieżne. – mówi ks. Jerzy Kraśnicki

Podczas pielgrzymki wypraszano łaskę bezpiecznych podróży i jednocześnie apelowano o odpowiedzialną i rozsądną jazdę. Modlitwą zostali otoczeni wszyscy kierowcy i użytkownicy pojazdów.

WB/BPJG

Skip to content