Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie to również dobry czas, żeby pomyśleć, pomodlić się, a może i rozeznać swoje powołanie. Krajowe Centrum Powołaniowe w Polsce, działające przy Delegacie ds. Powołań Konferencji Episkopatu Polski przygotowało dla polskiej młodzieży uczestniczącej w ŚDM kilka inicjatyw o tej tematyce.

W Modlitewniku Pielgrzymka młodzi znajdą specjalne zaproszenie na stronę duszpasterstwa powołań www.powolani.pl oraz kody umożliwiające dotarcie do filmów o tej tematyce, które są nagranymi rozmowami o powołaniu z kapłanami, siostrami zakonnymi i zakonnikami oraz do tekstu o tym, jak rozeznawać swoje powołanie.

Jedną z pierwszych prezentacji w Studio TV ŚDM, w ramach programu Polska Lizbona będzie rozmowa o powołaniu. Gościem tej audycji będzie m.in. bp Andrzej Przybylski, delegat KEP ds. Powołań oraz ks. Michał Pabiańczyk, sekretarz Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań.

Na stadionie, gdzie spotykać się będą pielgrzymi z Polski powstanie specjalne „stoisko”, gdzie będzie można otrzymać informacje i materiały powołaniowe i porozmawiać o powołaniu z osobami konsekrowanymi, kapłanami i seminarzystami.

Duszpasterze Powołań z Polski zachęcają też wszystkie grupy, aby w ich modlitwach nie zabrakło intencji o powołania, a podczas wspólnych spotkań i dzielenia się życiem i wiarą podjąć ten ważny temat rozeznania i odpowiedzi na powołanie.

Każde Światowe Dni Młodzieży przyczyniły się podjęcia przez wielu młodych ludzi decyzji o pójściu drogą życia konsekrowanego i kapłańskiego. Wierzę mocno, że również spotkanie w Lizbonie pomoże młodym nie tylko w rozeznaniu powołania, ale doda odwagi, aby poświęcić swoje życie w służbie Bogu i ludziom. Doświadczenie powszechności, młodości i entuzjazmu Kościoła jest jak żyzna ziemia dla wzrostu tych powołań” – podkreśla bp Andrzej Przybylski, który również będzie obecny na spotkaniu w Lizbonie.

Skip to content