W dniach od 23 do 28 stycznia odbyły się „Ferie z Bogiem”. Dzieci z parafii św. Andrzeja Boboli w Myszkowie i z parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie, spędziły wolny czas w Karpaczu.

– Ten czas tych sześciu dni, takiej wspaniałej przygody w górskich okolicach, był takim czasem, aby dzieci i młodzież jeszcze bardziej się zintegrowały – mówi ks. Szymon Całus z parafii św. Andrzeja Boboli w Myszkowie:

– Przez ten czas mogły bardziej Panu Bogu podziękować za czas szkoły, za czas nauki ale także, aby ten czas ferii były taką integracją z drugim człowiekiem we wspólnocie. Uczenie postawy braterstwa, codzienna Eucharystia, ale także i wiele atrakcji, które także dzieci miały każdego dnia.

Po zakwaterowaniu się w ośrodku kolonijnym młodzież zakończyła dzień wspólnym spacerem, a następnego dnia rozpoczęła upragnione ferie w Karpaczu Jakie czekały na nich atrakcje, opowiadają oni sami:

– Następnego dnia poszliśmy nad Zaporę Łomnicką, był też konkurs na najlepszego bałwana. Pojechaliśmy także do parku wodnego. W dniu trzecim mieliśmy okazję zwiedzić Karkonowski Park Narodowy, Dziki Wodospad, Schronisko Strzecha Akademicka, a najwytrwalsi dotarli na Śnieżkę. Osoby, które nie dały rady dojść, aż tak daleko miały zapewnione gry i zabawy. Na samym końcu podsumowaliśmy turnus i rozstrzygnęliśmy konkurs czystości i bałwana. Aż szkoda było wracać do domu i do szkoły. Już nie mogę się doczekać wyjazdu wakacyjnego.

Podczas takich okresów jak ferie zimowe, wakacje czy długie weekendy, widoczne staje się zaangażowanie pracy wielu księży z młodzieżą. Owocem takiej pracy jest radość dzieciaków z podejmowanych inicjatyw, jak wyjazd na ferie do Karpacza. My również cieszymy się z radości uczestników i mamy nadzieję, że przy najbliższym wyjeździe będzie można tą radość powtórzyć.

Ferie z Bogiem w Karpaczu

Skip to content