Jubileusz 40-lecia dwumiesięcznika “Jasna Góra”

Już w najbliższy piątek 1 grudnia rozpoczną się obchody 40 – lecia dwumiesięcznika “Jasna Góra”. Msza św. w Kaplicy Matki Bożej odprawiona zostanie w tej intencji o godz. 18.30.

Jak podkreśla o. Grzegorz Prus, paulin, redaktor naczelny, 40 lat to okrągła rocznica, którą należy świętować:

– Mamy w tym roku taką okrągłą rocznicę. 40 lat od ukazania się pierwszego numeru. Wtedy miesięcznik Jasna Góra z czasem stał się dwumiesięcznikiem. I wypada za te 40 lat przede wszystkim podziękować Panu Bogu, że takie czasopismo powstało. Za te osoby, które przez te lata go redagowały. I za to dobro, które się z tym wiąże.

– Początki pisma, choć bardzo trudne, wiązały się z dużym zainteresowaniem czytelników – przypomina o. Prus:

– W latach kiedy ono się zaczynało ukazywać, czyli w roku 1983, czasopism katolickich na polskim rynku było niewiele. Ten miesięcznik był cenzurowany, były problemy z otrzymaniem pozwoleń na odpowiedni ilość papieru, nakład był też reglamentowany, a zainteresowanie było duże.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie również panel dyskusyjny pt.: “Prasa papierowa. Dzisiejsze wyzwania i perspektywy na przyszłość”, oraz promocja książki pt.: “Matka Boska Częstochowska jako symbol patriotyzmu na dawnych pocztówkach, widokówkach i zdjęciach.”

 

Źródło: Biuro Prasowe @JasnaGóraNews
adm/Radio Jasna Góra

Skip to content