Jurajska Jesień Muzyczna w DA Emaus

W niedzielę 15 października w Duszpasterstwie Akademickim Emaus odbył się pierwszy koncert z tegorocznego cyklu wydarzeń Jurajskiej Jesieni Muzycznej, zorganizowany przez Towarzystwo Muzyczne w Częstochowie we współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie.

Ks. Michał Krawczyk, duszpasterz akademicki zaznaczył, że DA Emaus od zawsze jest otwarte na inicjatywy kulturalne:

– Koncert, duet, skrzypce i flet. Duszpasterstwo akademickie zawsze jest otwarte na tych, którzy pragną krzewić kulturę przez muzykę czy w jakikolwiek inny sposób. Wierzę, że to doświadczenie będzie nie tylko budować nas emocjonalnie, ale też poruszy nasze serca. Mam nadzieję, że ludzie dopiszą. Ogłaszaliśmy się w różnych miejscach. Myślę, że warto, ponieważ koncert jest darmowy liczę, że tłumy przybędą.

Skrzypaczka Maria Belica wytłumaczyła, w jakim celu jest organizowany festiwal:

– Będę występować razem z Danielem Mieczkowskim. Będzie to repertuar na flet i skrzypce. Występujemy już nie pierwszy raz w takim składzie i bardzo się cieszymy, że możemy tutaj w takim miejscu wystąpić. Ten festiwal jest organizowany już od wielu, wielu lat i skierowany przede wszystkim do młodych muzyków. I tych najmłodszych, i tych, którzy mają trochę tego stażu muzycznego więcej, ponieważ gramy już 17 rok. Mam nadzieję, że publiczności się spodoba.

Flecista Adam Mieczkowski zdradził szczegóły dotyczące programu muzycznego na pierwszym koncercie festiwalu:

-Przygotowaliśmy zróżnicowany repertuar w zasadzie przekrój muzyki na flet i skrzypce. Od baroku po XXI wręcz wiek, także będzie to dla nas wielka przyjemność zaprezentować tutaj w Częstochowie ten program.

Kolejny koncert z cyklu Jurajskiej Jesieni Muzycznej odbędzie się 18 października o godz. 18. w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater. Przypominamy, że wstęp na wydarzenie jet bezpłatny!

EG

Skip to content