Katechezy dla dorosłych i młodzieży

Kościół św. Zygmunta w Częstochowie/fot. parafia św. Zygmunta

Na terenie Częstochowy, w parafii św. Zygmunta trwają katechezy wielkopostne. Spotkania przeznaczone są dla wszystkich, którzy pragną lepiej zrozumieć Słowo Boże. Jeśli szukasz odpowiedzi na konkretne pytania dotyczące wiary, to jest miejsce właśnie dla Ciebie!

Cykl katechez rozpoczął się 22 lutego o godz. 19.00. Od tamtej pory Słowo Boże głoszone jest w każdy poniedziałek i czwartek Wielkiego Postu. – Kościół jest otwarty dla każdego. Zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie tych, którzy borykają się z kryzysem wiary – mówi Sławomir Janik, jeden z organizatorów katechez:

– To są katechezy zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży. Dla tych, którzy nie mają już nadziei. W momencie poczucia bezradności usłyszenie słów „Bóg Cię kocha” może odmienić życie. W moim przypadku tak właśnie było. Zachęcam wszystkich do udziału w katechezach.

Doświadczeniem życia w jedności z Bogiem podzielą się katechiści Drogi Neokatechumenalnej. Jak mówi jeden z nich, Mariusz Wawrzak – wiara czyni cuda. Rodzi się w Kościele ze słuchania Ewangelii:

– Kościół zawsze pośredniczy w zbawianiu człowieka. Głoszenie tych katechez, żywego Słowa Bożego to realizacja posługi Chrystusa. Chcemy przekazywać Jego naukę jak największej liczbie osób. Słowo Boże ma prawdziwą moc przemieniania ludzkich serc.

Katechezy dla dorosłych i młodzieży głoszone są w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w parafii św. Zygmunta.

ABK