Konsekracja kościoła św. Jadwigi Królowej w Radomsku

Fot. Radio Fiat

W Radomsku dokonano konsekracji kościoła św. Jadwigi Królowej. Uroczystość odbyła się 15 maja o godz. 17.00. Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo.

Konsekracja kościoła św. Jadwigi była wyjątkowa dla jego parafian. Ks. Roman Kubiak, proboszcz parafii w Radomsku mówi czym jest konsekracja i jak ten dzień jest przeżywany przez wspólnotę:

Konsekracja, czyli oddanie Bogu kościoła na wieczną chwałę i ludziom na pożytek doczesny. Gromadzą się na modlitwie i będą to pokolenia. Tutejszy obraz świadczy o tym jak parafia przeżywa ten dzień. Jest to czas covidowy, ale konsekracja w końcu się dokonała.

Kościół to nie tylko pusty budtnek. Kryje on w sobie znacznie głębsze przesłanie. To miejsce, w którym człowiek może kontaktować się z Bogiem. O znaczeniu kościoła mówi abp Wacław Depo:

– Niewątpliwie tajemnica kościoła jest nam znowu zadana, bo to jest dar i zadanie. Chrystus jest głównym fundamentem kościoła, naszej wiary i łaski, którą otrzymujemy. To, że potrzebujemy widzialnych znaków, tak jak ta konsekrowana świątynia, to jest zadanie dla nas. Nie chodzi o to, aby budować piękno budynku, ale żeby budować siebie, żeby to było miejsce spotkań z Bogiem i między sobą.

Parafia św. Jadwigi w Radomsku została ustanowiona 24 października 1988 roku przez bp Stanisława Nowaka. Początkowo Msze św. były odprawiane w kaplicy, a w 2010 roku zostały przeniesione do budynku kościoła. Teraz, w 2021 roku, kościół został konsekrowany.

WB

Skip to content