Kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Skomlinie

W sobotę, 20 kwietnia kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej przybyła do Kościoła św. Apostołów Filipa i Jakuba w Skomlinie. Po uroczystym powitaniu z procesją, zgromadzeni wierni modlili się podczas Mszy św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego.

Duchowny zwracał uwagę na to, jak ważne jest oddanie całego swojego życia Matce Boskiej, wzorując się na świętych patronach, jak Ojciec Święty oraz Błogosławiony Prymas Wyszyński:

– Matka Boża w cudownej kopii obrazu Częstochowskiego nawiedza już drugą parafię w dekanacie Mokrskim. Tym razem jesteśmy w Skomlinie, w przepięknym miejscu ze ślicznym drewnianym kościółkiem. Bardzo się cieszymy, że tutaj będziemy spotykać się z Maryją. Widzimy dekoracje, gromadzących się ludzi. Tak, jak w każdej parafii, ta mobilizacja jest duża. Wierni mają spore oczekiwania duchowe. Podczas Mszy św. chcę powiedzieć o tym, jak ważne jest, aby oddać całe swoje życie pod opiekę Matki Bożej, jak św. Jan Paweł II, czy bł. Prymas Wyszyński. Chcę przypomnieć, że bezpośrednio przy obrazie są umieszczone relikwie bł. Prymasa Wyszyńskiego, o czym zresztą też informowało Radio Fiat. Dlatego też będę nawiązywał do postaci bł. Prymasa, który wszystko postawił na Maryję i to nie jakąkolwiek, ale tę obecną w ikonie częstochowskiej.

Ks. Wojciech Kozioł, proboszcz parafii, mówił o dobrym przygotowaniu wiernych na przyjęcie radosnego oblicza Matki Bożej:

– Pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego chcemy jak najlepiej przeżywać uroczystość przyjęcia Matki Bożej. Obawialiśmy się od rana, bo pogoda mało przyjazna, ale bp pocieszał, że wszystko będzie dobrze. Myślę, że jesteśmy odpowiednio przygotowani, aby to oblicze Matki Boskiej było radosne.

Ks. Michał Pazera, posługujący pomocniczo podczas peregrynacji, wyjaśniał korzyści płynące z otwarcia się na przyjęcie Maryi do swojego serca:

– Przede wszystkim Maryja wskazuje na Jezusa i uczy nas pokory oraz głębokiej wiary. Uważam, że obecność Maryi w tej wspólnocie wyda głębokie owoce wiary, a także nada lepszej i głębszej miłości do Jezusa oraz do drugiego człowieka. Wydaje mi się, że każdy, kto się otworzy na obecność Maryi, dozna ulgi w swoich troskach.

Kolejnym miejscem odwiedzin Matki Bożej Jasnogórskiej będzie Kościół Miłosierdzia Bożego w Kurowie.

EG
Galeria: Radio Fiat

Kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Skomlinie

Skip to content